Zwalczanie cellulitu – skuteczne domowe sposoby oraz nowoczesna metoda

Cellulit jest problemem wielu kobiet. Mniej lub bardziej może powodować dyskomfort ze względów estetycznych. Jak powstaje i w jaki sposób można go zmniejszyć i ujędrnić skórę?

Cellulit – czym właściwie jest?

Cellulit jest stanem skóry, w którym można zauważyć zmiany w obrębie skóry właściwej i tkanki podskórnej. Cellulit na udach powstaje jako następstwo wzmożonego podziału tkanki łącznej, osłabienia naczyń krwionośnych i zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej. Komórki tłuszczowe mnożą się niejednolicie, w wyniku czego pojawiają się zagłębienia i nierówności w skórze. Nie wygląda to atrakcyjnie, a dla większości pań jest powodem kompleksów. Na szczęście można sobie z tym radzić samodzielnie, jak i z pomocą specjalistów http://pijawki.abros.pl/.

Domowe sposoby zwalczania cellulitu

Aby cieszyć się gładkimi i jędrnymi udami musisz pamiętać, aby po kąpieli, gdy ciało jest lekko wilgotne i rozgrzane, wklepać balsam nawilżający lub odżywczy. Dwa razy w tygodniu wykonaj peeling drobno- lub gruboziarnisty. Tak przygotowane ciało będzie lepiej wchłaniać substancje odżywcze z balsamu.

Sięgnij również po specjalne preparaty, które przyspieszają spalanie tłuszczu w komórkach, pobudzają mikrokrążenie w skórze oraz ją napinają. Dla jak najlepszego efektu, po zaaplikowaniu preparatu, zrób masaż ud za pomocą masażera z wypustkami.

Możesz także samodzielnie zrobić ujędrniający zabieg na uda, podobny do tego, który oferują salony kosmetyczne. Nałóż papkę z alg, poobwijaj uda wilgotną gazą, a potem folią i ręcznikiem. Trzymaj tak przez godzinę, a następnie spłucz. Algi są bogate w mikroelementy, dzięki czemu wzmocnią skórę i poprawią jej elastyczność. Dla najlepszego efektu powtarzaj zabieg raz w tygodniu.

Należy pamiętać, że nie wystarczą same masaże i preparaty, jeśli nie będziemy więcej się ruszać. Ćwiczenia rzeźbią i wzmacniają mięśnie, a ponadto zapobiegają wiotczeniu skóry. Dzięki temu jest ona lepiej dotleniona, ukrwiona i elastyczna.

Nowoczesna metoda w walce z cellulitem

Nie od dziś wiadomo, że ludzie poszukują coraz to nowszych rozwiązań, w różnych dziedzinach, także w medycynie. Zyskującą coraz większą popularność metodą zwalczania cellulitu jest hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. W wydzielinie pijawek znajdują się cenne związki, takie jak: hialuronidaza, elastaza i kolagenoza, które  zmniejszają napięcie tkanki łącznej i zwiększają penetrację w skórze pozostałych związków oraz lipaza, która dzieli cząsteczki tłuszczu. Jest to więc bardzo skuteczna metoda, z której warto skorzystać.