Zwalczanie cellulitu – skuteczne domowe sposoby oraz nowoczesna metoda

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Cellulit jest problemem wielu kobiet. Mniej lub bardziej może powodować dyskomfort ze względów estetycznych. Jak powstaje i w jaki sposób można go zmniejszyć i ujędrnić skórę?

Cellulit – czym właściwie jest?

Cellulit jest stanem skóry, w którym można zauważyć zmiany w obrębie skóry właściwej i tkanki podskórnej. Cellulit na udach powstaje jako następstwo wzmożonego podziału tkanki łącznej, osłabienia naczyń krwionośnych i zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej. Komórki tłuszczowe mnożą się niejednolicie, w wyniku czego pojawiają się zagłębienia i nierówności w skórze. Nie wygląda to atrakcyjnie, a dla większości pań jest powodem kompleksów. Na szczęście można sobie z tym radzić samodzielnie, jak i z pomocą specjalistów http://pijawki.abros.pl/.

Domowe sposoby zwalczania cellulitu

Aby cieszyć się gładkimi i jędrnymi udami musisz pamiętać, aby po kąpieli, gdy ciało jest lekko wilgotne i rozgrzane, wklepać balsam nawilżający lub odżywczy. Dwa razy w tygodniu wykonaj peeling drobno- lub gruboziarnisty. Tak przygotowane ciało będzie lepiej wchłaniać substancje odżywcze z balsamu.

Sięgnij również po specjalne preparaty, które przyspieszają spalanie tłuszczu w komórkach, pobudzają mikrokrążenie w skórze oraz ją napinają. Dla jak najlepszego efektu, po zaaplikowaniu preparatu, zrób masaż ud za pomocą masażera z wypustkami.

Możesz także samodzielnie zrobić ujędrniający zabieg na uda, podobny do tego, który oferują salony kosmetyczne. Nałóż papkę z alg, poobwijaj uda wilgotną gazą, a potem folią i ręcznikiem. Trzymaj tak przez godzinę, a następnie spłucz. Algi są bogate w mikroelementy, dzięki czemu wzmocnią skórę i poprawią jej elastyczność. Dla najlepszego efektu powtarzaj zabieg raz w tygodniu.

Należy pamiętać, że nie wystarczą same masaże i preparaty, jeśli nie będziemy więcej się ruszać. Ćwiczenia rzeźbią i wzmacniają mięśnie, a ponadto zapobiegają wiotczeniu skóry. Dzięki temu jest ona lepiej dotleniona, ukrwiona i elastyczna.

Nowoczesna metoda w walce z cellulitem

Nie od dziś wiadomo, że ludzie poszukują coraz to nowszych rozwiązań, w różnych dziedzinach, także w medycynie. Zyskującą coraz większą popularność metodą zwalczania cellulitu jest hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. W wydzielinie pijawek znajdują się cenne związki, takie jak: hialuronidaza, elastaza i kolagenoza, które  zmniejszają napięcie tkanki łącznej i zwiększają penetrację w skórze pozostałych związków oraz lipaza, która dzieli cząsteczki tłuszczu. Jest to więc bardzo skuteczna metoda, z której warto skorzystać.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.