Zalety i wady depilacji woskiem

Depilacja woskiem jest metodą nie tylko szybką, ale także skuteczną jeśli chodzi o pozbycie się niechcianego owłosienia. Pomimo bólu, który przynosi sam zabieg są plusy oraz minusy stosowania tej metody. Warto więc się im przyjrzeć z bliska.

Dużym plusem jest z pewnością częstotliwość stosowania zabiegu. Zapewnia nawet do 5 tygodni bez pojawiających się włosków. Jest dość bolesna, ale jak to mówią – dla piękna trzeba się nacierpieć. Depilację można stosować na dwa sposoby: za pomocą aplikatora lub gotowych już plastrów z woskiem. Podczas domowego usuwania owłosienia należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najlepiej wykonywać zabieg tuż po gorącej kąpieli z tego względu, że skóra będzie rozgrzana a co za tym idzie mieszki włosowe ulegną rozszerzeniu. W ten sposób będzie to mniej bolesne oraz łatwiejsze. Z kolei depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym zapewnia zdecydowanie mniej bólu. Osoby które tam pracują to profesjonaliści, którzy nie tylko robią to szybko, ale dokładają wszelkich starań, aby klientkę mniej bolało. Aby zmniejszyć jego intensywność stosują odpowiednie kosmetyki, które znieczulają i powodują opóźnienie odrastających włosków. Takim profesjonalizmem może się pochwalić http://easywaxing.pl/. Jak w każdym innym zabiegu występują przeciwskazania do jego wykonania. Osoby, które zmagają się z żylakami czy też chorobami skóry nie mogą sobie pozwolić na taki zabieg. Warto wspomnieć, że regularna depilacja woskiem osłabia włoski. Depilacja woskiem nie powoduje swędzenia czy podrażnienia skóry. Do minusów można zaliczyć niestety ból. Depilacja w gabinetach, gdzie wykonuje się profesjonalne zabiegi z pewnością jest mniej bolesna, ale niestety nie da się całkowicie wyeliminować bólu. Po zakończeniu zabiegu skóra może być przez jakiś czas zaczerwieniona. Istnieje również ryzyko wystąpienia zapalenia meszków włosowych z tego względu, że może nastąpić ich wrastanie.

Wniosek jest prosty – nie istnieje taki zabieg depilacji, który by nic nie bolał. Mimo wszystko warto wytrzymać kilka minut pozbywania się włosków, aby przez kilka tygodni cieszyć się ciałem bez zbędnego owłosienia. Z czasem włoski będą coraz cieńsze i będą łatwiejsze w usuwaniu.