Zadbane paznokcie na każdą okazję

rings-1132633_640

Atrakcyjny wygląd jest ważny dla kobiety w bardzo wielu okolicznościach. W pracy, na spotkaniach towarzyskich czy w kontakcie z partnerem każda z nas pragnie zachwycać. Bardzo istotnym elementem są zadbane dłonie, a w sezonie letnim również stopy. Dbanie o ich estetykę jest niestety dość trudne i czasochłonne.

Różne rodzaje manicure
Samodzielne dbanie o paznokcie wymaga wiedzy i wprawy. Nie chodzi tylko o malowanie paznokci, co też nie dla wszystkich jest łatwe, ale również o nadanie kształtu płytce i wycięcie skórek. Często zdarza się, że zabiera to dużo czasu, a efekt nie jest zadowalający. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie o wygląd paznokci zadba profesjonalistka. W tej sytuacji mamy do wyboru kilka rodzajów manicure. Większość kobiet decyduje się na klasyczną stylizację, przy użyciu zwykłych lakierów. Efekt jest ładny, lecz krótkotrwały, ponieważ lakier odpryskuje a paznokcie łatwo mogą się połamać. Inną opcją jest manicure żelowy, cechujący się dużą trwałością. Żel łączy się z płytką paznokcia, dzięki czemu nie odpada. Jest też bardzo trwały, więc nie niszczy się i wygląda estetycznie długi czas. Minusem natomiast jest fakt, że po zdjęciu żelu z paznokci płytka jest mocno uszkodzona. Alternatywą dla obu powyższych metod jest manicure hybrydowy. Lakier hybrydowy łączy zalety klasycznego lakieru i żelu. Łatwo go usunąć za pomocą wacików nasączonych acetonem, dzięki czemu nie niszczy się paznokci. Z drugiej strony efekt jest trwały i utrzymuje się do dwóch tygodni, a paznokcie są zabezpieczone i nie łamią się.

Zdrowe i piękne
Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie, jeśli ma się odpowiednią wiedzę i umiejętności, jednak znacznie częściej kobiety decydują się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Stylistka zadba o odpowiedni wygląd paznokci, nadając kształt płytce i usuwając skórki. Następnie paznokcie zostaną przygotowane do pomalowania ich lakierem hybrydowym poprzez odtłuszczenie i nałożenie pierwszej, bezbarwnej warstwy, czyli bazy. Następnie użyje kolorowego lakieru. Wybór barwy zależy od indywidualnych preferencji. W dobrym salonie można wybierać spośród nawet 200 kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatnim etapem jest nałożenie warstwy top. Każda warstwa jest naświetlana lampą UV, dzięki czemu po zabiegu nie trzeba się już martwić o rozmazywanie się lakieru.

Koszt manicure i pedicure
Cena manicure hybrydowego to około 80-90 złotych, natomiast w przypadku pedicure jest to 130-140 złotych. Oczywiście, koszt może być wyższy, jeśli planuje się wykonanie manicure typu french lub zdobienia. Lakier hybrydowy oferuje wachlarz rozwiązań, dzięki czemu klientka może dopasować wygląd paznokci do swojego stylu.