Wybierasz się na wakacje i wstydzisz się suchych pięt? Jest rozwiązanie

feet-799034_640Będąc na plaży lub spacerując w sandałach pięty są zawsze odkryte. Jeśli jednak od lat były zaniedbywane, najprawdopodobniej pokryte są nieestetycznymi zrogowaceniami. Zwykły pumeks i krem nawilżający nie zawsze są w stanie pomóc. Czasami, żeby w zupełności się ich pozbyć, należy wybrać się do pedikiurzystki.

Pięty suche jak piętki chleba

Callus peel to nowa metoda pedicuru używana po to, by pozbyć się zrogowaciałego i przesuszonego naskórka. Pomaga też wtedy, gdy na piętach widoczne są duże pęknięcia. Metoda ta jest bardziej efektywna niż tradycyjny i znany wszystkim pedicure frezarkowy. Co je różni?zabieg callus peel jest całkowicie bezbolesny i skuteczny jednocześnie.

Wykonywany jest stosunkowo szybko, chociaż składa się z kilku następujących po sobie faz. Najpierw stopy się kąpie, następnie nakłada na nie specjalny okład. Okład ten został skomponowany z naturalnych kwasów. To właśnie dzięki niemu naskórek się zmiękcza, nawet ten bardzo zrogowaciały. Stopy z nałożonym preparatem muszą zostać owinięte specjalną folią, którą można zdjąć mniej więcej po 10 minutach.

Później pozostaje już tylko usunięcie miękkiego naskórka za pomocą plastikowego nożyka i wygładzenie stóp delikatnym frezem. Całość usuwania przesuszonej i brzydkiej skóry trwa najwyżej jeden kwadrans.

Na końcu stopy zabezpiecza się kremem nawilżającym i odżywiającym po to, by zapobiec odnawianiu się zrogowaceń.

Modnie być zadbanym

Pedicure nie jest usługą przeznaczoną tylko dla kobiet, o czym zapominają często mężczyźni. Chociaż, w ostatnim czasie, coraz więcej z nich nieśmiało zaczyna zaglądać do salonów kosmetycznych. Nie powinni się ukrywać, ponieważ troska o wygląd nie jest niczym dziwnym.

A o pięty należy dbać. O ile zimą zrogowaciały naskórek można ukryć w ciężkich butach, o tyle latem od problemu trudniej już uciec. Zadbany i schludny wygląd to wizytówka każdego człowieka, dlatego nie warto uciekać przed salonem pedicuru. Suche pięty w sandałach nigdy nie wyglądają dobrze i niestety świadczą o niedbalstwie.