Wszystko o depilacji EpilFree, czyli jak trwale usunąć zbędne owłosienie

woman-759688_640

Depilacja EpilFree to nowa usługa oferowana w salonach kosmetycznych, która zyskuje coraz większą popularność. Dzięki osiąganym efektom jest uznawana za alternatywę dla depilacji laserowej. Dlaczego tak się dzieje i jak to działa?

System EpilFree to szansa na redukcję oraz opóźnienie wzrostu włosa aż do 80%. W jego skład wchodzą 3 linie produktów: do twarzy, do delikatnych części ciała (takich jak bikini i pachy) oraz do innych partii ciała, jak np. ręce, nogi czy plecy. Preparaty te bazują na samych naturalnych składnikach, które działają bezpośrednio na komórkę włosa, nawet dopiero odrastającego. Głównym elementem wszystkich kosmetyków jest wyciąg z jaskółczego ziela, który spowalnia odrastanie włosa. Dzięki temu efekt gładkiej skóry utrzymuje się dłużej. W wielu przypadkach już po pierwszym zabiegu można zauważyć widoczne efekty.

Zabieg przy użyciu preparatów EpilFree przebiega w 3 etapach:
1. Najpierw wykonuje się tradycyjną depilację przy pomocy wosku lub pasty cukrowej.
2. Na skórę pozbawioną owłosienia nanosi się pierwszy kosmetyk, który dezynfekuje ją i rozszerza pory, dzięki czemu substancje aktywne zawarte w kosmetykach lepiej działają.
3. Następnie kosmetyczka nakłada drugi specyfik, którego zadaniem jest opóźnienie odrostu włosów i ich znaczne przerzedzenie.

Żeby efekt gładkiej skóry utrzymał się jak najdłużej, koniecznie trzeba przestrzegać kilku zaleceń:
– przez 6 godzin po zabiegu nie wolno się kąpać i unikać kontaktu wydepilowanej skóry z wodą (zmywając preparat zmniejszymy jego skuteczność),
– w ciągu 6 godzin po depilacji nie wolno ćwiczyć i należy unikać pocenia się,
– przez następne 24 godziny nie należy się opalać (jak po każdej depilacji z użyciem wosku lub pasty cukrowej),
– nie wolno również stosować kremów, balsamów, olejków oraz kosmetyków do wykonywania makijażu przez 6 godzin po zabiegu.
Na kilka dni przed zabiegiem nie powinno się natomiast stosować antyperspirantów (zatykają pory), a na dobę przed wizytą u kosmetyczki nie należy nakładać na skórę żadnych balsamów, kremów i olejków.

Do największych zalet depilacji EpilFree należy bezpieczeństwo, duża skuteczność, bezbolesność, a także możliwość stosowania dla włosów i karnacji, przy których użycie lasera jest mało skuteczne lub niemożliwe. Z zabiegu może skorzystać praktycznie każdy. Jedynymi przeciwwskazaniami jest ciąża, karmienie piersią, uczulenie na któryś ze składników, rany na skórze lub stany zapalne oraz wykonywanie serii depilacji przy pomocy lasera.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.