Wszystko co warto wiedzieć o hennie

Henna, każdego roku zyskuje wielką popularność z uwagi na mało inwazyjny wpływ na nasz organizm, skórę czy urodę. Zwolenniczek tej metody podkreślenia brwi czy linii rzęs jest bardzo wiele. Warto więc poznać jej zalety i przekonać się o tym, czemu henna zawdzięcza tak ogromną popularność.

Poprawienie naturalnego koloru brwi, bądź też dostosowanie ich barwy do koloru naszych włosów, to jeden z najczęstszych zabiegów, jakie my kobiety wykonujemy u kosmetyczki. Kolejny trend, to również uwypuklenie koloru rzęs za pomocą tej naturalnej farby. Czy aby na pewno jest ona nieszkodliwa i mnie inwazyjna? Czemu henna zawdzięcza aż tak dużą popularność? To wszystko, przeanalizujemy właśnie w tym artykule.

Śladami przeszłości

Już kilka wieków temu, nasze prababcie odkryły urodowe właściwości henny. Na początku, malowano tym barwnikiem ciała w Egipcie – tamtejsze kobiety robiły sobie tatuaże z rośliny nazywanej lawsonią bezbronną. Później, biegiem lat, stosowano ją również do upiększania włosów paznokci, a nawet twarzy.

Obecnie, henna nie służy nam jedynie do wykonywania wzorów na stopach czy rękach. Również u każdej kosmetyczki i w każdym profesjonalnym gabinecie piękności możemy zafundować sobie wymodelowanie brwi tą metodą czy podkreślić rzęsy, by w gorące dni nie musieć używać ciężkiego tuszu.

Konsystencja henny – wady i zalety

Na półkach sklepowych czy drogeryjnych, znajdziemy trzy rodzaje tego barwnika: żel, proszek i krem. Każda z nich różnie się sposobem nakładania czy łatwością aplikowania na włoski.

W tym miejscu warto wspomnieć o szerokiej gamie zalet tego rodzaju kosmetyku. Przede wszystkim, nie musimy już każdego ranka podkreśla rzęs tuszem czy brwi kredką. Zabieg henny jest również mało kosztowny – każda kobieta może sobie pozwolić na wykonanie go w gabinecie kosmetycznym. Jeżeli wybieramy się na wakacje czy basen, nie musimy martwić się o poprawianie makijażu po wyjściu z wody, zakup drogiego tuszu wodoodpornego czy zmywanie make upu po przed każdym wejściem do basenu.

Jedyną wadą henny jest tak naprawdę możliwość reakcji alergicznych czy krótkotrwały efekt zabiegu – henna utrzymuje się do trzech tygodni.

Henna w domu czy u kosmetyczki?

Wykonując zabieg w domu, możemy uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego. Henna z drogeryjnych półek, zazwyczaj krócej się trzyma i bardziej ciemnieje na włoskach. W gabinecie kosmetycznym, np w easywaxing, henna http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/henna-i-regulacja-brwi pochodzi od zaufanych i sprawdzonych producentów, a odpowiednio wykwalifikowana kosmetyczka, wybierze i dopasuje ją do koloru naszych włosów czy karnacji w perfekcyjny sposób.