Ultra rozjaśniacz od Syoss

k18

Chyba każdy wie, że kobieta zmienną jest, a w przypadku koloru włosów, zmian tych może dokonywać kiedy chce. Swego czasu naszła mnie niesamowita ochota na posiadanie blond włosów. Mój naturalny kolor niestety bardzo odbiegał od tego ideału (na tamtą chwilę oczywiście), więc nieodzowny był rozjaśniacz. Faktem jest, że zmiana koloru wiąże się z bardzo dużym obciążeniem dla włosów, a w szczególności dla ich struktury. Przeglądając reklamy trafiłam na hit, którym miały być ultra rozjaśniacz firmy Syoss. Pomyślałam, że jeśli nazwany został ,,ultra”, to powinien być lepszy, niż zwyczajny produkt od innego producenta. Na opakowaniu prezentuje się rzeczywiście wręcz zachwycająco. Osoby marzące o odcieniach blond wpadającego niemalże w biel z pewnością zauważą ten kosmetyk na półkach. Kolor ten był moim niedoścignionym ideałem. Cena oczywiście wygórowana w porównaniu do innych produktów rozjaśniających nie odstraszyła mnie w żadnym wypadku. W końcu skoro coś jest dużo droższe niż inne, to powinno być też dużo lepsze. W tej chwili już wiem, że tak nie jest. Marka i cena to niestety nie wszystko.

 Czy wiesz czym jest depilacja brazylijska? Jeżeli nie, koniecznie sprawdź!

Przejdźmy do konkretów. Moim zamiarem było całkowite wyjście z brązu i otrzymanie bardzo jasnego blond. Producent tego kosmetyku do włosów zapewnia, że odcień zmieni się o całe 7 odcieni. Można by powiedzieć ,,Wow”, bo właśnie o to chodziło, a przynajmniej w marzeniach tak miało być. Plus dla Syoss za daleko idącą fantazję. Gwarantuje także, że włosy nie będą miały miedzianych refleksów, nie będą wpadać w żółty odcień i tego typu podobne historie. Rozjaśniacz ma nadawać włosom olśniewający odcień blond, jak po wyjściu od fryzjera. Cóż, chciałoby się, żeby tak było. Dodam, że mam bardzo długie włosy, na które musiałam zużyć aż dwa opakowania, więc wizyta u fryzjera pewnie dużo więcej by nie kosztowała. Co do konsystencji rozjaśniacza, to przyznać trzeba, że nie wydziela tego specyficznego smrodu (trzeba to nazwać po imieniu – farby nie mają nieładnego zapachu, tylko po prostu śmierdzą). Tworząc mieszankę miałam wrażenie, że jest jej mniej niż w przypadku innych produktów. Stosowałam wcześniej jedynie farby do włosów, więc właściwie nie miałam porównania, czy rzeczywiście jest tego mniej. Z pewnością mniej niż farby i na tym poprzestańmy. Problemem okazało się to dopiero przy nakładaniu rozjaśniacza na włosy. Przekonałam się, że jeszcze jedno opakowanie nie byłoby złym pomysłem. Być może jest to jeden z powodów, dla którego nie wszystkie pasma pokryte zostały w całości. Nakładanie zaczęłam jak zwykle od odrostów. To był błąd, jak się okazało dopiero w późniejszym etapie. Po nałożeniu całego kosmetyku na włosy i odczekaniu odpowiedniej ilości czasu nie byłam zadowolona już przed wysuszeniem włosów. Wiadomo, że wilgoć zmienia kolor na ciemniejszy i nie można na tej podstawie wystawiać oceny, czym w głębi duszy próbowałam się pocieszyć. Nadzieja ostatecznie umarła po wysuszeniu. Odcień w miejscu odrostów był rzeczywiście bardzo zbliżony do oryginału z opakowania, natomiast pozostała część wołała o ,,pomstę do nieba”. Włosy miały wszystkie kolory poza odcieniem blond. Dodatkowo wysuszyły się jak wiór podczas pierwszych tygodni od zabiegu, a w następnych zaczęły zachowywać się jak guma. Poza tym strasznie ciężko było zmienić ten kolor na jakikolwiek inny. Dopiero po ośmiu miesiącach odżywiania i stosowania wielu kosmetyków do włosów mogę powiedzieć, że ich stan nieco się poprawił, choć nadal nie jest zadowalający.

Z przykrością muszę przyznać, że kolejny raz zawiodłam się na wiodącym producencie, którego kosmetyk okazał się dla kupującego ,,strzałem w kolano”. Skutecznie zniechęcił mnie do zmiany koloru włosów na blond. A może Syoss po prostu uświadomił mi, że ten odcień nie jest mi pisany? Z tą myślą chyba łatwiej będzie żyć.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.