Techniki depilacji

naked-459711_640

Depilacja to jeden z najczęściej wykonywanych przez kobiety zabiegów, który gwarantuje nieskazitelnie gładką i piękną skórę. Kobiety po depilacji czują się zadbane i pewne siebie. Jak wiadomo, ideały piękna narzucane przez media od zawsze charakteryzowały się szczupłą sylwetką, nieskazitelną cerą i bujną fryzurą. Jak wiadomo, wszystko to w telewizji można osiągnąć poprzez stosowanie nowoczesnych komputerowych programów graficznych. Rynek kosmetyczny stale się jednak rozwija i obecnie, mamy do wyboru całe mnóstwo zabiegów, dzięki którym możemy zapewnić sobie atrakcyjny wygląd na długi czas.

Zabiegi upiększające ciało kobiety są bardziej precyzyjne niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Wystarczy zapomnieć o nich zaledwie na kilka dni, by już zauważyć negatywne efekty na swojej skórze. Jak wiadomo, zbędne owłosienie to uciążliwość dla każdej kobiety. Podczas gdy niektóre panie muszą zmagać się jedynie z włoskami na łydkach,pod pachami i w miejscach intymnych, inne, zmagają się nawet z owłosieniem na udach czy rękach. Wszystko zależy od tego jaką mamy karnację i jakiego koloru są włoski, pokrywające naszą skórę. Jak można się łatwo domyślić, trudniejsze wyzwanie stoi przed brunetkami. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy do wyboru przeróżne techniki, dzięki którym cały proces depilacji ograniczy się jedynie do wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Obecnie, salony kosmetyczne oferują nam mnóstwo form depilacji. Z tych najbardziej popularnych wyróżnić można depilację laserową, depilację woskiem czy depilację pastą cukrową. Wszystkie wymienione sposoby są bardzo skuteczne, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością. W przeciwieństwie do jednorazowej maszynki do golenia, usuwają one włoski wraz z ich cebulkami, dzięki czemu odrastają one znacznie wolniej, są rzadsze, jaśniejsze i słabsze. Depilację woskiem możemy podzielić na dwa rodzaje, ze względu na sposób jej wykonywania. Są to metody paskowe i bezpaskowe. W pierwszym przypadku, skóra klientki zostaje pokryta gorącym woskiem. Następnie, przykleja się na jego powierzchnię specjalne paski kosmetyczne i odrywa je, wraz z włoskami. Metoda bezpaskowa odbywa się natomiast przy użyciu samego wosku. Pokrywa się nim skórę i po jego zastygnięciu – odrywa wraz z włoskami.

Depilacja wcale nie musi być uciążliwym zabiegiem, który pochłania mnóstwo czasu. Wystarczy tylko, że zdecydujemy się na wizytę w rekomendowanym salonie kosmetycznym.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.