Techniki depilacji woskiem w salonach kosmetycznych

tanga-109155_640Depilacja to bardzo drażliwy temat. Często zdarza się, że nie lubimy tego rodzaju zabiegów, jednak mimo wszystko musimy się im poddawać. Coraz częściej też rezygnujemy z domowych sposobów, jakimi są jednorazowe maszynki czy depilatory i kremy, a wolimy skorzystać z oferty salonów kosmetycznych. Dzięki ich zabiegom skóra jest gładsza przez dłuższy czas, a co ważniejsze, nie jest tak podrażniona. Kiedy wybieramy się do salonu piękności, warto najpierw zapoznać się z niektórymi technikami depilacji i wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia.

Depilacja woskiem miękkim

Salon Easy Waxing posiada w swojej ofercie depilację woskiem zarówno miękkim, jak i twardym. Ta pierwsza to najpopularniejszy zabieg, wykonywany w tym salonie. Decydując się na niego, oddamy się więc w profesjonalne, a co najważniejsze, doświadczone ręce kosmetyczki. Włosy są wyrywane wraz z cebulkami, dzięki czemu wolniej odrastają. W niektórych przypadkach skóra może pozostać gładka nawet do pięciu tygodni po zabiegu! Dzięki regularnym zabiegom depilacji woskiem miękkim włosy stają się jaśniejsze, cieńsze, a co najważniejsze, mniej widoczne. Doświadczone kosmetyczki stosują właściwą technikę, zapobiegającej łamaniu się włosów pod skórą, co z kolei zapobiega wrastaniu włosków po depilacji. Nie trzeba mówić, że ten proces jest bardzo nieprzyjemny i dokuczliwy. Wosk miękki można stosować do depilacji takich części ciała jak nogi, ręce, pachy, plecy czy dokuczliwy wąsik.

Wosk twardy

W przypadku wosku miękkiego stosuje się plastry z tym preparatem. Depilacja woskiem twardym bezpaskowym, jak sama nazwa mówi, odbywa się w trochę inny sposób. Na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu, wosk zostaje rozgrzany do temperatury około 45 stopni Celsjusza. Dzięki tak niskiej temperaturze topnienia, nakładanie preparatu na skórę jest komfortowe, a przede wszystkim nie parzy. Czas twardnienia wosku, podobnie jak topnienia, jest bardzo szybki. Po ostudzeniu nabiera on elastycznej konsystencji, dzięki czemu możliwe jest jego zerwanie ze skóry wraz z włosami. Bardzo ważną zaletą takiej techniki depilacji jest to, że niektórzy odczuwają ten zabieg jako mniej bolesny w porównaniu z innymi metodami depilacji. Dzięki swojej konsystencji oraz z uwagi na właściwości, wosk twardy bezpaskowy jest szczególnie polecany do wykonania zabiegu depilacji okolic intymnych dla osób, które mają wrażliwą skórę.

Depilacja woskiem wcale nie musi być bolesna. Wszystko zależy od zastosowanych preparatów oraz od profesjonalizmu kosmetyczki, wykonującej zabieg. Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easywaxing.pl/pl/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.