Przepis na młodą skórę

Eksfoliacja kwasami inaczej nazywana jest peelingiem AHA (alfa-hydroksykwasy) lub BHA (beta-hydroksykwasy).

Zabieg polecany jest wszystkim osobom (również mężczyznom), które mają problem z przebarwieniami skóry, zrogowaciałym naskórkiem oraz zbyt szybkim wysuszaniem się skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Na czym on polega i czy jest bezpieczny?

W eksfoliacji wykorzystywane są zazwyczaj kwasy owocowe. Nałożone na skórę powoli i bardzo delikatnie rozpuszczają warstwę martwego naskórka. Wskutek tego rozpoczyna się proces usuwania zrogowaciałych komórek, które pozostały na powierzchni skóry. Kwasy pobudzają produkcję mukopolisacharydów, które mają wpływ na nawilżenie skóry. Kwasem, który najkorzystniej wpływa na zabieg złuszczania jest kwas glikonowy. Wnika on w skórę najszybciej i najgłębiej.

Zabieg kwasami polecany jest również dla osób mających problemy ze zmianami skórnymi, takimi jak przebarwienia, czy też blizny potrądzikowe. Z przebarwieniami pomoże nam się uporać kwas migdałowy. Zresztą nie tylko. Zalecany jest również osobom mającym problem z trądzikiem, cerą tłustą, z zaskórnikami, oraz z zapaleniem mieszków włosowych. Po zabiegu możemy zauważyć, że skóra jest wygładzona, ujędrniona, a koloryt wyrównany. Do walki z bliznami polecany jest kwas glikonowy. Zalecany jest również przy problemach z pigmentacją skóry oraz przy wyraźnych objawach jej starzenia.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg? Złuszczanie naskórka powinno wykonywać się przede wszystkim jesienią lub wiosną. Po zabiegu skóra bardziej narażona jest promieniowanie słoneczne i mróz. Należy pamiętać, aby po zabiegu stosować odpowiednie kremy ochronne, oraz podkłady niedrażniące skóry.

Kto powinien poddać się zabiegowi? Przede wszystkim pacjenci mający: skórę suchą i pozbawioną blasku, problemy z trądzikiem, przebarwienia powierzchniowe, rogowacenia przymieszkowe, zmniejszone napięcie i elastyczność skóry.

Eksfoliacja przeciwwskazana jest osobom, które mają wirusowe zapalenie skóry, trądzik w fazie aktywnej, karmiącym piersią oraz z chorobami autoimmunologicznymi.

Więcej informacji na temat eksfoliacji kwasami możemy znaleźć u specjalistów na stronie http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami.