Pijawki – odzyskaj drugą młodość!

Czarne, oślizgłe i odstraszające robale. Z pewnością większość osób właśnie tak o nich myśli. Jednak pomimo swego wyglądu, pijawki mają coraz więcej zwolenników. Nazywane są najmniejszym laboratorium farmakologicznym. I co najważniejsze, w pełni naturalnym. Pomagają nie tylko na różne choroby, ale także na cerę. Jak wyglądają zabiegi z ich użyciem?

Na jakiej zasadzie działają pijawki?

Pijawki mają specjalne przyssawki, za pomocą których przyczepiają się do ciała. Dodatkowo nakłuwają skórę pacjenta swoimi trzema szczękami, składającymi się z kilkudziesięciu małych ząbków. Czy leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) boli? Na początku zabiegu pacjent czuje tylko lekkie ukłucie – coś na kształt zastrzyku. Ale już po chwili pijawka wstrzykuje do organizmu człowieka środki znieczulające. O ile kiedyś twierdzono, że lecznicze działanie pijawek to efekt wysysania „złej krwi”, teraz już wiemy, że to cenne substancje, znajdujące się w ich wydzielinie. Gruczoły ślinowe pijawek wydzielają m. in. hirudynę, a także substancje przeciwzapalne, czynniki regulujące ciśnienie krwi czy endorfiny.

Pijawki na piękną cerę

Coraz więcej gabinetów wprowadza do swojej oferty zabiegi z użyciem pijawek. Na początku pacjent poddawany jest standardowo hirudoterapii. Pijawki przystawiane są zwykle w miejscu ewentualnych dolegliwości lub w okolicach wątroby. Po zabiegu z pijawek wyciska się wydzielinę, która – jak się okazuje – jest świetną maseczką liftingującą. Taką maseczkę nakłada się na skórę pacjenta na ok. 20 minut. Po tym czasie się ją zmywa. A efekty? Skóra od razu jest bardziej promienna, napięta i wygładzona. Hirudozwiązki wymieszane z krwią pacjenta działają odmładzająco. Nie tylko wygładzają drobne zmarszczki, ale też redukują przebarwienia, a nawet problemy skórne, takie jak pajączki naczyniowe czy trądzik. Skąd takie działanie? W wydzielinie pijawek znajduje się m. in. hialuronidaza, elastaza oraz kolagenaza, które zmniejszają napięcie tkanki łącznej i zwiększają penetrację w skórze pozostałych substancji.

Więcej informacji o hirudoterapii znajdziecie na stronie: http://pijawki.abros.pl/.