Pijawki – dobre dla zdrowia i urody

Hiduroterapia to metoda leczenia pijawkami. Możemy z niej skorzystać w specjalnie przygotowanych gabinetach. Jest to naturalna, tradycyjna kuracja, która była znana już w przeszłości, a teraz znowu staje się bardzo popularna. Pijawki mają dużo drogocennych właściwości, m.in., działają przeciwbólowo, bakteriostatycznie, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie. Stosuje się je przy leczeniu różnorodnych dolegliwości wielu układów w naszym ciele, np. układu krążeniowego, narządów oddechowych, dróg pokarmowych, układu moczowo-płciowego. Wspomagają także leczenie chorób skórnych, oczu, schorzeń chirurgicznych, a nawet stomatologicznych. Mają również dobroczynny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, np. uspokajają, obniżają ciśnienie tętnicze oraz poprawiają nastrój oraz jakość snu. Mimo tak wielu zalet nie można stosować pijawek przy chorobach zakaźnych, tętniakach, nowotworach itp. Nie wskazane jest korzystanie z hiduroterapii w okresie ciąży i połogu, a także w wieku starszym oraz młodym – do 15 lat.

Oprócz leczenia naszego organizmu, należy wspomnieć o kosmetycznych zastosowaniach tej terapii, tzw. hidurokosmetyki. Jest to lifting twarzy i dekoltu wykonany przy pomocy pijawek lekarskich, inaczej maseczka z pijawek. Ma on wiele zalet, ponieważ te stworzenia wydzielają hidurozwiązki, które zawierają wiele substancji odmładzających oraz hamujących proces starzenia. Do najpopularniejszych należy często stosowany kwas hialuronowy, a także hormony sterydowe, lipidy. Bardzo ważnym składnikiem odżywczym jest również elastyna i kolagenaza, które odpowiadają za zmniejszenie napięcia tkanki łącznej.

Aby skorzystać z liftingu twarzy, najpierw poddajemy się hiduroterapii, czyli na oczyszczoną skórę nakładamy 3-5 pijawek lekarskich. Następnie po godzinie oczekiwania, nakładamy maseczkę, uzyskaną z krwi oraz leczniczych hidurozwiązków. Dzięki tej metodzie możemy cieszyć się gładką i odżywioną skórą. Hidurokosmetyka pomaga również w pozbyciu się trądziku oraz redukuje przebarwienia. Aby zapobiec starzeniu się skóry, zabieg należy powtarzać raz lub dwa w miesiącu.