Piękne dłonie? Zdecyduj się na manicure

nails-865121_640

Kolory lakierów oraz kształty paznokci mogą się zmieniać z sezonu na sezon pod wpływem najnowszych panujących trendów. Mimo to jedna rzecz pozostaje niezmienna – bez względu na modę dłonie i paznokcie muszą być wypielęgnowane i zadbane. Nie ma mowy o odstających i przerośniętych skórkach, przesuszonej skórze i odpryskującym lakierze. Prostym i efektywnym rozwiązaniem jest zabieg manicure. Dzisiaj salony kosmetyczne oferują różne rodzaje manicure – od delikatnego klasycznego, poprzez japoński, aż do hybrydowego, gwarantującego piękno i głębię koloru paznokci nawet przez kilka tygodni.

Manicure – samodzielne wykonanie czy wizyta w salonie?

Wprawdzie manicure to zabieg, który można wykonać w domu. W tym celu należy się jednak zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia i kosmetyki. Warto też zauważyć, że odpychanie skórek bez odpowiednich umiejętności lub doświadczenia może się skończyć bolesnymi rankami. W profesjonalnym salonie nie ma takiego ryzyka. Co więcej, w cenie zabiegu można liczyć na potraktowanie dłoni i paznokci najlepszej jakości preparatami. Ostatecznie wybór pomiędzy samodzielnym manicure a tym wykonanym w salonie to indywidualna kwestia, niemniej jednak osobom bez doświadczenia zaleca się to drugie rozwiązanie.

Manicure krok po kroku

Chociaż na przestrzeni czasu oferty salonów kosmetycznych wzbogaciły się o różnego rodzaju manicure, niemal zawsze podstawowe czynności pokrywają się z tymi tradycyjnymi.
Klasyczny zabieg rozpoczyna się o zmycia starego lakieru lub odżywki z paznokci. Następnie ma miejsce ich skracanie – kosmetyczka opiłowuje je pilniczkiem dopasowanym do kondycji płytki klientki – poprzez opiłowanie od boków do środka. To nadaje paznokciom naturalny kształt. Skórki są odsuwane za pomocą specjalnego patyczka. Zawsze warto się upewnić, że narzędzia stosowane podczas zabiegu zostały zdezynfekowane po poprzedniej osobie. Z drugiej strony te najlepsze salony zazwyczaj używają w tym celu jednorazowych, odpakowywanych przez klientce patyczków.
Następnie dłonie są moczone w kąpieli mydlanej. Zmiękczone skórki łatwiej usunąć cążkami. Kolejnym krokiem jest usunięcie martwego naskórka poprzez peeling oraz potraktowanie skóry dłoni nawilżającym kremem lub odżywczą maską. W wielu salonach wykonuje się też masaż dłoni, pozwalający na szybsze i lepsze wchłonięcie kosmetyku.
Ostatni etap jest uzależniony od tego, jaki typ manicure wybrała klientka. W trakcie manicure klasycznego, na płytkę paznokcia nakłada się odżywkę i lakier. Podczas manicure hybrydowego, nakłada się specjalną emalię stanowiącą połączenie tradycyjnego lakieru i żelu. Natomiast w przypadku manicure japońskiego ma miejsce delikatne spiłowanie płytki i wtarcie specjalnej pasty – nie ma więc mowy o kryciu jej lakierem, odżywką albo hybrydą.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.