Peeling u kosmetyczki skuteczniejszy niż w domu

Kobiety chcące wygładzić skórę twarzy mają do wyboru wiele możliwości, zarówno jeśli chodzi o metody do stosowania w domowych pieleszach, jak i w salonach kosmetycznych. Warto poddawać swoją twarz takim zabiegom – obu tym rodzajom, gdyż złuszczanie jest niezbędne dla zachowania zdrowej i pięknej cery, pozwala też uniknąć pojawiania się niedoskonałości.

Regularne wykonywanie peelingów sprawia, że skóra jest gładka, miękka i przyjemna w dotyku. Staje się też lepiej ukrwiona, co objawia się jej zdrowszym i bardziej promiennym wyglądem. Martwe komórki zrogowaciałego naskórka są też odpowiedzialne za pojawianie się niedoskonałości, dlatego złuszczanie pomaga nie dopuścić do ich występowania. Poza tym skóra pozbawiona martwych komórek jest lepiej odżywiana przez kremy i inne kosmetyki, których składniki mogą lepiej przenikać do jej głębszych partii, zaś martwy naskórek tworzy barierę, którą trudniej jest im pokonać.

A jakie są możliwości jeśli chodzi o złuszczanie? Do użytku domowego można zakupić peelingi mechaniczne bądź enzymatyczne. Te pierwsze przeznaczone są do skóry, która nie jest szczególnie wrażliwa – dla niej polecane są peelingi enzymatyczne, które nie zawierają ścierających, drapiących drobinek, pochodzących na przykład z pestek owoców. Peeling enzymatyczny zapewnia jednak dużo delikatniejsze złuszczanie niż mechaniczny. Świetnym wyborem jest także złuszczanie za pomocą kwasów, ale taki zabieg można wykonać tylko w salonie kosmetycznym. Jest to peeling kwasami Warszawa posiada wiele miejsc, gdzie można go wykonać, ale szczególnie wart polecenia jest salon: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami. Zabieg taki nadaje się do cery każdego rodzaju, nawet wrażliwej, gdyż doświadczona kosmetyczka wie, jakich substancji użyć, by zabieg dał pożądane rezultaty. Po peelingu skóra jest znacznie bardziej gładka i pozbawiona wszelkich niedoskonałości aniżeli po domowych zabiegach, warto więc decydować się na skorzystanie z takich usług, przynajmniej raz na jakiś czas.