Olejek kokosowy – pielęgnacja włosów i ciała w wielkim stylu

Gdyby ktoś powiedział Ci, że istnieje jeden kosmetyk, który jest w stanie zadbać o Ciebie o stóp do głów, a w swym działaniu deklasuje większość produktów z drogerii pewnie byś nie uwierzyła. A gdyby okazało się, że jest on niedrogi i ogólnie dostępny, a ponadto… jadalny i ma pozytywny wpływ na zdrowie oraz figurę?

Mała podpowiedź: ów zaskakujący specyfik, który można traktować jak jedzenie, kosmonautyk i farmaceutyk jednocześnie ma piękny, tropikalny zapach kokosa. Jego ojczyzna są tereny Afryki i Ameryki Południowej, oraz znaczne rejony Azji (wytwarza się go głównie na Filipinach).

Olejek kokosowy – bo to on jest owym bohaterem – okazuje się doskonałym, uniwersalnym i niezwykle skutecznym kosmetykiem. Nie miniemy się z prawdą, gdy nazywiemy go „tropikalnym slim-fastem”. Kiedy, w jaki sposób i do czego przyda się nam olejek kokosowy? Oto zaskakujące właściwości olejku kokosowego:

1. Odżywia, pielęgnuje i nadaje lekkości ciężkim, grubym włosom bez objętości. Doskonale pielęgnuje przetłuszczającą się skórę głowy, zatrzymując nadmierny łojotok.

2. Zwalcza łamliwość i kruchość paznokci – wystarczy regularnie wcierać go w płytkę

3. Olejek kokosowy odchudza – tak, to niewiarygodne, ale olejek kokosowy zwiększa przemianę materii i pobudza energię w komórkach, a te zaczynają szybciej spalać tłuszcz.

4. Rafinowany olejek kokosowy ma dodatkowo wysoką temperaturę dymienia – dobrze znosi nawet bardzo wysokie temperatury i nadaje się do smażenia.

5. Działa przeciwzmarszczkowo – regularnie stosowany nie tylko opóźnia proces powstawania nielubianych bruzdek, ale również spłyca istniejące już zmarszczki,

6. Zwalcza trądzik działa bowiem bakteriobójczo i doskonale radzi sobie z wszelkimi zmianami trądzikowymi, zapobiega namnażaniu się bakterii na powierzchni skóry, leczy istniejące krostki.

7. Odkaża, zwalcza bakterie i zarazki – doskonale radzi sobie z podrażnieniami, ponieważ jednocześnie leczy i łagodzi niekorzystne zmiany skórne.

8. Nadaje się do demakijażu, masażu, jako balsam, krem do rąk i stóp (ten ostatni o działaniu antybakteryjnym).

9. Rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne.

10. Ssany codziennie olejek kokosowy wybiela zęby i odkaża jamę ustną.