Odpowiednia pielęgnacja twarzy

u3

Nasza twarz zasługuje na odpowiednie traktowanie. Nie każdy ma czas lub środki, by chodzić do kosmetyczki. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, powinnyśmy zadbać o naszą twarzy w zaciszu domowym. Jest to jak najbardziej potrzebne i nie wymaga zbyt wiele wysiłku czy wyrzeczeń. Pamiętajmy jednak o tym, aby ta codzienna pielęgnacja była odpowiednio dobrana do naszego wieku, typu cery i tryby życia. Istnieją pewne ogólne zasady, których należy przestrzegać niezależnie od tego, jaki posiadamy rodzaj cery.

Przede wszystkim nie należy myć twarzy wodą z mydłem. To już nie te czasy, w których nic innego nie było w sklepach. Mydło wysusza skórę i pozostawia na niej nieprzyjemny osad. Wbrew pozorom nie nadaje się ono do procesu oczyszczania skóry. Wybór innych preparatów jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego rodzaju cery.

Po całym dniu zmycie makijażu jest bezwzględną koniecznością. Pozostawienie go na noc zatyka pory, nie pozwala skórze oddychać i nie daje jej szans na regenerację podczas snu. Zbyt długo utrzymujący się makijaż może prowadzić także do powstawania krost i zaskórników.

Wybierajmy odpowiednie kosmetyki do demakijażu. W przypadku certy tłustej odpowiedni będzie tonik czy płyn miceralny. Natomiast skóra sucha potrzebuje innego rodzaju oczyszczenia, który nie podrażni jej. W tym wypadku warto skorzystać z mleczka czy balsamu.

Nie należy wykonywać peelingu codziennie.  W tygodniu wystarczy raz lub najwyżej dwa. Pamiętajmy o tym, żeby kosmetyk ten także dobierać odpowiednio do naszej cery. Nie stosujmy peelingów gruboziarnistych, gdy nasza skóra jest wrażliwa, sucha czy z popękanymi naczynkami.

Co jakiś czas warto zmienić kosmetyk na jakiś inny. Jeśli będziemy przez długi czas używać jednego toniku czy balsamu, to nasza skóra przyzwyczai się do zawartych w nim substancji, co z kolei sprawi, że efekty stosowania będą mniej widoczne.

Oczyszczanie i osuszanie skóry przeprowadzajmy w jak najbardziej higienicznych warunkach. Dodatkowo gąbki, ręczniki i płatki przeznaczone do tych czynności trzymajmy w oddzielnych pudełeczkach. To samo dotyczy akcesoriów do nakładania kosmetyków kolorowych.

Naszym codziennym nawykiem powinno być również stosowanie kremu z filtrem UVA i UVB. Jest to konieczne niezależnie od naszego rodzaju skóry. Często warunki atmosferyczne nie są korzystne dla naszej skóry, a jak wiadomo twarz jest na nie szczególnie narażona. Zadbajmy o jej codzienny komfort i bezpieczeństwo.

Istotnym elementem jest także stosowanie maseczek, które doskonale nawilżają naszą skórę i pozwalają jej się zrelaksować. Naszą skórę powinnyśmy także nawadniać od wewnątrz poprzez picie dużej ilości płynów każdego dnia. Chodzi tutaj oczywiście o wodę mineralną, zieloną herbatę i niesłodzone soki owocowe. Pamiętajmy również o codziennym spożywaniu owoców i warzyw, które są bogate w naturalne mikro i makroelementy.

Podczas wybierania kosmetyków kolorowych także kierujmy się rodzajem naszej cery. Tłusta skóra będzie potrzebowała podkładu o jak najlżejszej konsystencji i najlepiej z serii mineralnej nie zapychającej porów. Jeśli posiadamy suche wargi powinnyśmy kupować szminki z substancjami nawilżającymi. Niekorzystne jest natomiast stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków kolorowych, które po nałożeniu będą wyglądać jak maska. Wybierajmy również te kosmetyki, które posiadają atest i nie były testowane na zwierzętach.

Nie zapominajmy o odpowiedniej pielęgnacji szyi, która tak jak twarz jest również na pierwszym planie widokowym. Dodatkowo właśnie na niej mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki. Skóra szyi jest tak cienka jak ta pod oczami, dlatego wymaga szczególnej opieki i odpowiedniej ochrony.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.