O stomatologii estetycznej

vintage-woman-635255_640Stomatologia jest dziedziną medycyny, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Dzięki zaawansowanym technikom, które są obecnie stosowane, dentysta może uratować prawie każdy ząb. Oczywiście nie znaczy to, że pacjenci powinni czekać z zaleczeniem go aż do ostatniej chwili. Wręcz przeciwnie – może i stomatologia znajduje się na wysokim poziomie, ale nie daje nam to prawa do nadwyrężenia jej możliwości. Jeśli jednak stanie się tak, że w przypadku choroby, urazu mechanicznego czy wypadku stracimy zęba, również na to jest rada.

Stomatologia estetyczna

Tego rodzaju dziedzina zajmuje się wyglądem naszych uśmiechów. Obecnie dzieje się tak, że społeczeństwo największy nacisk kładzie na to, jak wyglądamy. Mniej ważne staje się to, co potrafimy i jakie mamy umiejętności. Bardziej istotna jest nasza aparycja, a w tym nasz uśmiech. Dlatego dentyści stają na wysokości zadania i stosują coraz to nowe techniki, dzięki którym tworzą proste, ale także ładne i białe zęby.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna powstała przede wszystkim po to, aby móc uzupełniać braki w uzębieniu. Obecnie stosować można kilka sposobów na odtworzenie zębów. Jeśli pacjent stracił tylko jeden ząb, można używać implantów zębowych na przykład z tytanu. Jeśli nie jest to tak zwany ząb mądrości, którego braku nie trzeba uzupełniać, bardzo ważne jest to, aby po określonym czasie, kiedy dziąsło zagoi się, uzupełnić dziurę po takim zębie. Zapobiega to powstawaniu tak zwanego efektu Godona, kiedy to zęby będące w sąsiedztwie tego usuniętego, przemieszczają się po to, aby zakryć dziurę, utworzyć ciągłość. Jest to o tyle niebezpieczne, że może prowadzić do odsłaniania szyjek zębowych i kolejnych komplikacji po usunięciu zęba. Inną metodą na to, aby uzupełnić braki, są korony oraz mosty. Mosty zakłada się na zęby będące w sąsiedztwie tego poddawanego rekonstrukcji, aby proteza mogła się na nich trzymać. Stąd właśnie taka nazwa. Korona natomiast służy do całkowitego przykrycia uszkodzonego zęba. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy zęby poddawane są takim zabiegom, najpierw muszą zostać spiłowane. Przez to nie jest już możliwy powrót do ich poprzedniego kształtu – są to stałe urządzenia protetyczne.

Stomatologia estetyczna zajmuje się również na przykład wybielaniem zębów, aby pacjent mógł cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem. Wybielanie może być wykonywane na przykład metodą nakładkową, jednak tego typu technika nie wybiela koron, mostów czy wypełnień.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.