Nie tylko piękne, ale i zdrowe zęby

apple-17528_640Profilaktyka uzębienia to bardzo istotna kwestia, której nie należy bagatelizować. Każdy z nas chciałby jak najdłużej cieszyć się zdrowym, naturalnym uśmiechem. Wybielanie zapewni nam estetyczny uśmiech i zdecydowanie zwiększy pewność siebie. Zabieg nie jest jednak wystarczający aby zęby wyglądały dobrze i były zdrowe. Powinny być one równe i proste. Istnieje mnóstwo sposobów leczenia oferowanych przez gabinety stomatologiczne. Wszystko po to, aby uniknąć ryzyka występowania ubytków.

Lakowanie zębów

Pacjenci często zmagają się z nierównościami występującymi na powierzchni zębów. Sprzyjają one gromadzeniu się szkodliwych bakterii, co z kolei powoduje próchnicę. Uszkadza ona szkliwo, które wkrótce ulega załamaniu i prowadzi do powstawania ubytków. Aby temu zapobiec stomatolog wykonuje zabieg lakowania. Można go przeprowadzić zarówno na zębach mlecznych jak i tych stałych. Metoda często jest stosowana w przypadku zębów mądrości. Cały proces jest krótkotrwały bo zajmuje około kilkunastu minut. Stomatolog uzupełnia powstałe szczeliny co zapobiega zbieraniu się w nich szkodliwych substancji. Zabieg przebiega komfortowo i bezboleśnie.

Wybielanie zębów

Najbardziej skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest użycie stosowanej przez DenTeam lampy Beyond. Zabieg trwa około 30-stu minut i gwarantuje efekt rozjaśnienia nawet do 14-stu tonów. Proces polega na pokryciu zębów specjalnym żelem. W jego skład wchodzą utleniacze. Następnie lekarz kieruje promienie lampy na założoną substancję. Umożliwia to uwolnienie się utleniaczy oraz ich wnikanie do wnętrza zęba. Zaraz po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety. Początkowo pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, spowodowany podwyższoną nadwrażliwością szkliwa. Taki stan jest jednak krótkotrwały. Trwałość efektu w dużej mierze jest zależna od diety i stylu życia. Nadmierna ilość kawy, mocnej herbaty czy czerwonego wina może mieć niekorzystne działanie. Odradza się również palenie papierosów.

Wizyty w salonie stomatologicznym zapewnią nam nie tylko piękne, ale przede wszystkim zdrowe zęby. Zazwyczaj, odwiedzamy lekarza dopiero wtedy, gdy zaczynami odczuwać dokuczliwy ból. Sprawia to, że czasami jest już za późno na leczenie. Z tego powodu, warto pamiętać, że kontroli należy dokonywać regularnie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.