Nie lekceważ zmian na swoich paznokciach.

hand-556763_640Paznokcie mogą stanowić modną ozdobę dłoni lub stóp. Moda wziąć proponuje nowe rozwiązania w przyozdabianiu płytek. Te zadbane, świadczą dobrze o właścicielce i zwiększają jej pewność siebie. Należy pamiętać, że również czyszczenie, nawilżanie i piłowanie to zabiegi potrzebne do tego, by dłonie czy stopy pięknie się prezentowały. Czasami można zaobserwować pewne zmiany na paznokciach. Są one objawami różnych dolegliwości i chorób organizmu.

Kształt paznokcia

Jeśli środek paznokcia staje się wklęsły, a jego zakończenie jest wygięte ku górze, mamy do czynienia z anemią. Przyczyną jest niedobór żelaza lub zaburzenia hormonalne. W przypadku występowania takiego kształtu u dzieci, nie ma powodu o obaw. Zwykle mija to z wiekiem. Innym rodzajem zniekształcenia paznokcia jest uwypuklona, okrągła płytka. Przypomina ona nieco szkiełko od zegarka. Występuje u osób cierpiących na marskość wątroby, wrodzone wady serca, przewlekłe choroby płuc czy niektóre zaburzenia układu pokarmowego.

Barwa i odcień

Domowy manicure bywa ryzykowny. Nieodpowiednie preparaty mogą cechować się szkodliwym składem chemicznym, co może powodować zniszczenie kondycji paznokcia oraz zmianę jego naturalnego koloru. Barwa inna niż różowa może mieć jednak różne przyczyny. Gdy mamy do czynienia z żółtawą lub szarą, można wywnioskować, że paznokieć był poddawany dużemu uciskowi. W tym przypadku zaleca się zakupić nowe obuwie. Nieprawidłowy odcień może być także spowodowany zaburzeniami krążenia obwodowego. Jeśli natomiast pojawiają się białe plamki, oznacza to, że w organizmie jest za mało białka lub wapnia. Brązowe przebarwienia występują często u palaczy, ludzi cierpiących na choroby tarczycy oraz osób stosujących cygnolinę, nadmanganian potasu czy hennę. Płytki z zielonymi odcieniami występują jeśli dłonie zbyt często mają kontakt z wodą pomieszaną z detergentami. W wyniku zatrucia czy stosowanie niektórych leków, zaobserwujemy kolor szaro niebieski. Czarne przebarwienia okazują się być najbardziej kłopotliwe. Są one wynikiem krwiaka, lub czerniaka złośliwego występującego pod paznokciami. Mogą być też skutkiem zażywania niektórych leków czy środków chemicznych.

Easy Nails korzysta z najczęściej rekomendowanych i zaufanych kosmetyków. Jest to ważne, gdyż dzięki temu mamy pewność,  że podczas wizyty w salonie kosmetycznym nie będziemy narażeni na substancje chemiczne, nieprawidłowo oddziałujące na nasze paznokcie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.