Naturalne sposoby na naturalną urodę!

Każda przedstawicielka płci pięknej chciałaby wyglądać jak najlepiej niezależnie od wieku. Choć wszystkie kobiety są na swój sposób piękne, naturalne sposoby dbania o urodę nigdy nie wyjdą z mody. Jednym z takich sposobów jest wykorzystywanie… pijawek leczniczych. Najnowszym trendem w dermatologii i kosmetologii stało się stosowanie specjalnych maseczek upiększających. „Czy to działa?” – to pytanie zadaje sobie z pewnością większość kobiet. Jedne uwierzą, a inne nie. Pora się przekonać, jak to jest!

Co z tymi pijawkami?

Choć pijawki są wykorzystywane w celach leczniczych już od starożytności, ich właściwości i efekty zabiegów wciąż są podawane w wątpliwość i dyskutowane. Warto wiedzieć, że w Polsce wykorzystuje się 24 gatunki pijawek leczniczych. Możliwość leczenia zawdzięczamy ich ślinie, która zawiera hirudozwiązki wpływające pozytywnie na nasz organizm.

O hirudoterapii słów kilka

Hirudoterapia to po prostu terapia pijawkami. Pijawki lecznicze są wówczas wykorzystywane do przekazywania swoich cennych substancji do ludzkiej krwi, dzięki czemu mają wpływ na leczenie chorób. Zabieg ten wykorzystuje się przed nałożeniem maseczki i polega na przystawieniu do ciała kilku pijawek, aby wyssały nieco krwi. Wymieszane z krwią hirudozwiązki są wyciskane na twarz, szyję i dekolt. O szczegółach można przeczytać na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Zdrowie czy uroda?

W związku z tym, że nałożenie maseczki jest ściśle związane z hirudoterapią, właściwości pijawek oddziałują zarówno na organizm, jak i na skórę. Wykonany zabieg gwarantuje nam zatem dwa w jednym – jednoczesne leczenie i „upiększanie”. Wiele kobiet uważa, że pierwsze efekty działania tej hirudomaseczki można zauważyć już niedługo po jej zmyciu. Skóra wydaje się wówczas wygładzona i jaśniejsza. Dodatkowo zawarta w ślinie pijawek serotonina, czyli jeden z hormonów szczęścia, sprawia, że po zabiegu czujemy się – co tu dużo mówić: po prostu szczęśliwsze.

Więcej informacji i ciekawostek dotyczących wykorzystywania pijawek w celach leczniczych znajdziesz na stronie http://pijawki.abros.pl.