Naturalne odmładzanie – pijawki w akcji

Wiele kobiet nie może i nie chce pogodzić się z upływającym czasem, a wraz z nim starzeniem się skóry, która po 40. roku życia traci zdolność do regeneracji własnymi siłami.  Pojawiają się zmarszczki, których obecność nas przytłacza, bo przypomina o kolejnym roku naszego życia. Nic więc dziwnego, że wiele pań szuka sposobów na to, jak odmłodzić twarz, aby wyglądała promienniej i zdrowiej. Choć do głowy przychodzą różne pomysły, to kobiety decydują się na te najbardziej radykalne jak botoks czy operacje plastyczne. Czy istnieją inne metody odmładzania skóry bez ingerencji chirurga?

Właściwa dieta i sport

Aby opóźnić procesy starzenia warto zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Codzienna dieta powinna być bogata w owoce i warzywa, które zawierają dużo witamin i mikroelementów. Szczególne ważne są witaminy C i E, beta karoten oraz selen, które odpowiadają za neutralizowanie wolnych rodników uszkadzających komórki. Odpowiednia ilość witaminy C znajduje się m.in. w cytrusach, brokułach, kapuście i pietruszce, a witaminy E w szparagach, marchewce i szpinaku. Ponadto dieta powinna być wzbogacona o produkty z koenzymem Q10, będącym silnym przeciwutleniaczem. W związku z tym warto sięgać po tłuste ryby takie jak makrele i łososie oraz po surowe mięso wołowe. Nie można zapominać także o nawadnianiu organizmu – niegazowaną wodą mineralną pitą w ciągu całego dnia.

Oprócz odpowiedniego odżywiania ważna jest również aktywność fizyczna. Nie tylko pomoże nam zachować dobrą kondycję ruchową, ale także dotleni organizm i skórę, przez co poprawi się krążenie, a twarz stanie się promienna. Zyskamy także więcej energii i dużo dobrego samopoczucia.

Odmładzające pijawki

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami przynosi doskonałe rezultaty w zwalczaniu przeróżnych schorzeń, takich jak żylaki czy choroby układu krążenia. Jednak coraz częściej terapię tą wykorzystuje się do odmładzania skóry twarzy. A to dlatego, że badania prowadzone nad związkami znajdującymi się w ślinie pijawek dowiodły istnienia elastazy, hialuronidazy i kolagenozy, które mają znaczący wpływ na napięcie i ukrwienie skóry. Efekty po zabiegu z wykorzystaniem pijawek http://pijawki.abros.pl/ są widocznie niemalże natychmiast – zmarszczki są zminimalizowane, skóra nawilżona i rozświetlona. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.