Największe mity odnośnie przekłuwania różnych części ciała

body-piercing-371961_640Charakterystyczną cechą natury ludzkiej jest wymyślanie coraz to nowych mitów odnośnie różnych rzeczy. Większość z nich bardzo często dotyczy czynności czy sytuacji, których nie znamy i nigdy nie byliśmy świadkami. Tak bywa chociażby w przypadku różnych zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Niektóre mity dotyczą przekłuwania różnych części ciała – dla przykładu uszu, pępka czy nosa.

Mity dotyczące przekłuwania konkretnych części ciała

Chyba najbardziej powszechnym mitem, związanym z robieniem sobie dziurki na kolczyk w nosie, jest to, że można stracić węch. Podobnym i równie często powtarzanym mitem jest ten, jakoby po przekłuciu języka traciło się smak, a przekłucie ucha może sparaliżować twarz. Niektóre osoby mówią też, że to właśnie kolczyk w nosie powoduje przewlekły katar czy nawet zatkanie zatok. Oczywiście nie trzeba mówić, że ta niewielka rzecz, jaką jest kolczyk, nie ma prawa powodować takich dolegliwości.

Po zrobieniu dziurki na kolczyk musisz…

Jest również druga grupa mitów, która nie odnosi się bezpośrednio do jednej części ciała, ale traktuje ogólnie o tym, co powinno się robić lub czego zdecydowanie powinno się unikać po przekłuciu którejś z części ciała. Po pierwsze, niektórzy sądzą, że perfumy czy ogólnie rzecz biorąc jakikolwiek ze specyfików, zawierających alkohol, przyspiesza gojenie się ran po zrobieniu dziurki na kolczyk. W myśl tego można na przykład pić alkohol, który na pewno zdezynfekuje język czy policzki… Oczywiście w tym również nie ma za wiele prawdy. Istnieje także mit dotyczący kręcenia kolczykiem, ponieważ inaczej może on wrosnąć w ranę spowodowaną przekłuciem. Co ciekawe, w zaleceniach na przykład po zabiegu Blomdahl możemy przeczytać, że przekręcanie kolczyka jest zabronione – podrażnia to ranę, która może się dłużej goić.

Blomdahl

Również odnośnie nowoczesnych metod robienia dziurek na kolczyki słyszy się coraz to dziwniejsze mity. Jednym z takich sposobów przekłuwania jest Blomdahl. Ta marka, przywiązująca szczególną uwagę do przekłuwania uszu u dzieci, jest także producentem biżuterii hipoalergicznej, wykonanej nie z niklu, ale z tytanu oraz specjalistycznego plastiku medycznego. Warto zapoznać się nieco bliżej z tą metodą i, jeśli mamy w planach przekłucie nosa, pępka czy właśnie uszu, zajrzeć na stronę internetową salonu Easy Waxing, a następnie umówić się na zabieg. Znajdziemy tam opis przebiegu poszczególnych zabiegów, ale także zalecenia po wizycie w gabinecie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.