Najlepsze stylizacje na jesień i zimę – ponczo w roli głównej

beautiful-1274361_640

Jesień i zima to taka pora, kiedy najbardziej aktywne osoby zaczynają czasami mieć ochotę na otulenie się kocem, z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką lub filmem. Kiedy na zewnątrz pada deszcz i jest zimno, nie chce się nam wychodzić rano z łóżka i najchętniej pozostałybyśmy w nim aż do wiosny. Musimy jednak czasem wyjść na zakupy, na spacer z psem, czy też po prostu do pracy. W tym trudnym sezonie, kiedy dni są krótsze, chłodniejsze i nieuchronnie zbliża się mroźna zima, możemy sobie nieco uprzyjemnić te wyjścia, nosząc ubrania, w których poczujemy się, jak pod ciepłym kocem. Taki komfort zapewni nam między innymi ponczo damskie.

Tego typu ubrania to zwykle przytulne, ciepłe połączenie narzutki ze swetrem. Czasem mają one klasyczne, długie rękawy, dzięki czemu wyglądają jak elegancka tunika oversize. Niektóre modele są okryciem z luźnymi, szerokimi wycięciami na ręce, dzięki czemu możemy je nosić zamiast płaszcza lub kurtki. Są również fasony, które mają formę podobną do chusty lub szala. Większość z nich doskonale wygląda z ciemnym, jednolitym swetrem lub topem. Możemy je nosić zarówno pod kurtką, jak i zamiast okrycia wierzchniego.

Możemy podzielić te stroje również na poncha jesienne oraz poncza zimowe. Te drugie są zwykle o wiele grubsze i zapewniają lepszą ochronę przed zimnem. Oznacza to też, że możemy je nosić jako okrycie wierzchnie, zwłaszcza, kiedy temperatury na zewnątrz nie są jeszcze bardzo niskie. Ponczo jest eleganckim oraz bardzo stylowym zamiennikiem dla płaszcza czy kurtki. Świetnie komponuje się zarówno ze spodniami, jak i spódnicami oraz niektórymi sukienkami. Każda kobieta, która lubi się otulić czymś ciepłym i miłym, powinna mieć w swojej szafie wełniane lub dzianinowe poncho. W nim poczuje się przytulnie jak pod kocem z kubkiem herbaty, ale będzie na pewno wyglądać bardzo stylowo i zachwycająco.