Mity o kremach przeciwzmarszczkowych

k12

Piękna skóra bez zmarszczek jest marzeniem kobiet i to nie tylko tych dojrzałych. Kosmetyków, które mają za zadanie zatrzymać czas, jest na rynku całe mnóstwo. Czy wiemy o nich wszystko? Jak należy z nich korzystać i czy rzeczywiście działają tak, jak obiecuje producent? Oto kilka mitów na ten jakże ważny temat:

  • Krem na dzień i na noc nie różnią się niczym – nie jest to prawda, ponieważ kremy na noc zawierają w swoim składzie większą koncentrację składników aktywnych, które uzupełniają barierę lipidową. Tworzy on ochronny film, który zapewnia dodatkową ochronę dla skóry. Posiada również cięższą konsystencję. Krem na dzień natomiast jest lżejszy, szybciej się wchłania i zapewnia trwałość makijażu. zdjęcia ślubne Częstochowa
  • Krem przeciwzmarszczkowy może szkodzić skórze – pewnie byłoby tak, gdybyśmy zażywały go doustnie. Uwzględnić należy jedynie fakt, że niektóre kremy ze względu na zawartość niektórych składników (takich jak np. retinol) mogą podrażniać skórę. Dlatego przy doborze kremu należ uwzględnić rodzaj skóry, tendencję do podrażnień i skłonność do alergii.
  • Skóra może uodpornić się na działanie kremu – kosmetyk do twarzy to nie tabletka, od której faktycznie możemy się uzależnić. Tutaj wręcz przeciwnie. Skuteczność kremu jest bardzo często uzależniona od długości stosowania. Im dłużej, tym lepiej. Najlepsze efekty osiągają te kobiety, które regularnie i przez dłuższy czas dbają o cerę i stosują kremy z aktywnymi substancjami.
  • Im droższy krem, tym lepsze działanie – z tym jest dokładnie tak samo, jak z innymi produktami. Często zastanawiamy się, czy wybrać coś z promocji, czy może jednak odłożyć dodatkowe pieniądze i kupić droższe. Zdarza się jednak bardzo często, że kosmetyki z górnej półki nie różnią się znacząco od tych w przystępnej cenie. Rozwój kosmetologii spowodował, że wiele substancji aktywnych znajduje się w kremach ,,na każdą kieszeń”.
  • Kremy przeciwzmarszczkowe powinny stosować tylko dojrzałe kobiety – niestety nie. Już w wieku 25 lat powinnyśmy pomyśleć o działaniach zapobiegających procesowi starzenia. Skóra w tym wieku przestaje już produkować kolagen i jesteśmy zmuszone same zadbać o skórę. Nie trzeba oczywiście stosować od razu kremów o bardzo agresywnym działaniu, ale należy pamiętać o nawilżaniu i stosowaniu kremów z witaminami. Dotyczy to szczególnie mieszkanek miast, narażonych na większe zanieczyszczenie.
  • Na kremy przeciwzmarszczkowe za późno po 60 roku życia – absurd. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o skórę. Oczywiście, że im szybciej, tym lepiej. Po 60 roku życia skórę należy ujędrniać i nawilżać. Poprawi to jej sprężystość i rozjaśni koloryt. W tym okresie można sięgnąć po kremy liftingujące, które wygładzają drobne zmarszczki i zwiększają napięcie skóry.
  • Wklepywanie kremu zwiększa jego efektywność – może ono jedynie poprawić mikrokrążenie i wpłynąć na poprawę kolorytu. Niestety sposób nakładania kremu nie ma wpływu na jego efektywność. Dodać należy, że w okolicach oczu krem rzeczywiście lepiej jest wklepywać niż wmasowywać. Podczas masowania dochodzi o niepotrzebnego rozciągania skóry. Niewłaściwe obchodzenie się ze skórą w okolicach oczu, może powodować powstawanie pierwszych zmarszczek w tych okolicach i pogłębianie tych, już istniejących. Efekt działania kremu przeciwzmarszczkowego będzie dużo lepszy, gdy wykonamy masaż twarzy. Zabieg ten dotlenia skórę, poprawia jej krążenie i zapewnia świeży wygląd. Najlepiej używać kremu lipidowego, który posiada właściwości natłuszczające.