Manicure japoński – wszystko, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu!

Zapewne każdemu o uszy obiły się nazwy: manicure francuski, hybrydowy, klasyczny… Jednak mało osób słyszało o manicure japońskim. Nawet jeśli znamy go ze słyszenia, to raczej ciężko powiedzieć nam, na czym on właściwie polega. No właśnie, co to za zabieg i czy można wykonywać go samodzielnie w domu?

Manicure japoński – sposób na piękne paznokcie!

Manicure japoński polecany jest przede wszystkim dla osób, które mają bardzo słabe, kruche i łamliwe paznokcie. Zabieg, który od setek lat stosowany jest przez Japonki, może skutecznie zregenerować naszą zniszczoną płytkę. Zwłaszcza jeśli często robimy hybrydy, żel czy akryl, manicure japoński może odratować nasze paznokcie. Na czym on polega? Na początek w płytkę paznokciową wcierana jest specjalna pasta, która zawiera szereg substancji, które intensywnie odżywiają i wzmacniają paznokcie, a także nadają im niesamowity blask. Do składników tych należą: pyłek pszczeli, keratyna, witaminy A i E oraz krzemionka z Morza Japońskiego. Na koniec na paznokcie nanoszona jest warstwa pudru, która zabezpiecza pastę. Efekt? Zabieg nadaje paznokciom połysk różowej perły, nasza płytka staje się mocniejsza, a same paznokcie nie łamią się i nie rozdwajają. Oczywiście dla uzyskania długotrwałych efektów, powinniśmy co jakiś czas stosować manicure japoński.

Czy da się wykonać manicure japoński w domu?

Oczywiście jest to możliwe, pod warunkiem, że zakupimy odpowiednie produkty. Cały zestaw, czyli pasta, puder, szpatułka, polerki i pilniczki, kosztuje ok. 100 zł. Jak wykonać ten zabieg?

Na początku matowimy płytkę paznokci za pomocą pilniczka, a następnie za pomocą szpatułki nakładamy pastę i rozcieramy ją na całej powierzchni. Zieloną polerką przesuwamy kilka razy po paznokciu (tylko w jedną stronę), by uzyskać szklany połysk. Kolejnym krokiem jest nałożenie warstwy pudru, znajdującego się w różowym pojemniczku. Nakładamy go również przy pomocy szpatułki, rozcieramy na całej powierzchni, a później polerujemy. Tym razem polerką możemy przesuwać w różne strony, by zabezpieczyć pastę. Na koniec możemy również nanieść na paznokcie oliwkę.

Jeśli wolicie wykonać zabieg w profesjonalnym gabinecie, jego ceny znajdziecie na stronie: http://easynails.pl/.