Makijaż pasujący do typu urody

k11

Typów urody jest dokładnie tyle samo, co pór roku. Odpowiednio dobrany makijaż pozwoli uwydatnić nasze naturalne piękno. Z pewnością jest wiele osób, które nigdy się nie zastanawiały, jaki mają typ urody. Być może również niewiele osób wie, że uroda może utożsamiać się z daną porą roku. Czym zatem charakteryzują się konkretne typy?

  • ,,Pani wiosna” najczęściej posiada bardzo jasną cerę, która charakteryzuje się złocisto – brzoskwiniowym zabarwieniem. Może być także lekko zaróżowiona, za to latem opala się na piękny brązowy odcień. Włosy ,,pani wiosny” są złociste, miodowe, słomkowe, a więc we wszystkich odcieniach blond. Mogą być także brązowe z rudymi i złotymi refleksami. Oczy przy tym typie urody są niebieskie, zielone lub szaroniebieskie, ale zdarzają się także brązowe. ,,Pani wiosna” powinna postawić na cienie do powiek w kolorze zielonym, turkusowym, złotym, seledynowym, brzoskwiniowym, kremowym, brązowym, malinowym, oliwkowym i ciepłym fioletowym. Usta malować należy w barwach brzoskwiniowych, łososiowych, malinowych, koralowych lub pomarańczowych.
  • Panią, o typie urody lata, rozpoznamy po porcelanowej lub zaróżowionej cerze, która często posiada popękane naczynka. Opala się na czerwony kolor, który stopniowo brązowieje. Włosy przy takim typie urody najczęściej są popielate, platynowe lub posiadają tzw. mysi blond. Zdarzają się także panie o włosach w kolorze zgaszonego brązu. Osoby o letnim typie urody posiadają oczy błękitne, zielone, szaroniebieskie lub przydymione brązowe. Ten rodzaj urody najlepiej wygląda w cieniach szarych, srebrnych, niebieskich, żółtych i pastelowych. Usta podkreślać należy subtelnym różem, a wieczorową porą można pokusić się o barwy fuksji i poziomki.
  • ,,Pani jesień” odznacza się cerą w odcieniu kości słoniowej lub intensywnie złocistobeżowej. Duża ilość piegów i znamion również bywa znakiem rozpoznawczym tego typu urody. Włosy najczęściej są rude, kasztanowe, miodowe i bursztynowe. Oczy natomiast są zielone, piwne, a czasem także błękitne ze złotymi plamkami. Typ jesiennej urody najlepiej wygląda z powiekami w kolorze zielonym, brązowym, miedzianym, złotym, bordowym i beżowym. Co ważne, przy jesiennym typie urody należy podkreślać kości policzkowe różem łososiowym lub morelowym, a usta malować naturalnymi barwami w odcieniach pomarańczowych, koralowych i brązowych.
  • Tajemniczą zimę rozpoznamy po śnieżnobiałej lub oliwkowej cerze, która długo utrzymuje mocny, opalony odcień. Włosy najczęściej są kruczoczarne bądź czarne z połyskiem granatowym lub popielatym. Zdarzają się także kolory ciemnobrązowe i siwe. W tym przypadku oczy mają barwę niebieską, niebieskozieloną, orzechową lub ciemnobrązową. ,,Pani zima” swoje powieki malować powinna fioletem, granatem, kolorem szarym, bordowym, białym, srebrnym, grafitowym, niebieskim i ciemnozielonym. Jeżeli stosujemy róż, to jedynie w delikatny sposób lub w postaci bronzera. Pomadka natomiast może być czerwona, różowa, brązowa, w kolorze fuksji lub fioletu.

Niezależnie od tego, jaki typ urody prezentujemy, pamiętać powinnyśmy o trzech zasadach perfekcyjnego makijażu:

  1. Oczy albo usta – niestety musimy wybierać. Zgodnie ze starą sentencją, mówiącą o tym, że co za dużo to nie zdrowo, nie możemy robić z siebie teatralnej postaci. Jeśli decydujemy się na mocny i intensywny kolor cieni do powiek, możemy zapomnieć o ustach w takim samym odcieniu. Wybierzmy coś delikatniejszego.
  2. Pomadka albo błyszczyk – oba te kosmetyki odnajdziemy w takim samym kolorze, nie ma więc sensu nakładać na usta tony barwnika. Pamiętajmy o tym, że matowe kolory optycznie zmniejszają usta, a błyszczące powiększają. Po błyszczyki sięgajmy zawsze wtedy, gdy zapragniemy mieć duże i intrygujące usta. Ciekawostką jest, że perłowe szminki mogą dodawać nam lat.
  3.  Zachowaj biel zębów – jeżeli nie posiadamy uzębienia w białym        odcieniu, unikajmy pomadek w kolorach pomarańczowym i  bordowym, które uwydatniają żółty odcień zębów. Postawmy na  delikatny fiolet lub fuksję.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.