Krwawa terapia

Kiedyś leczono nimi faraonów, dziś stały się jedną z najważniejszych gałęzi medycyny naturalnej. Tak, tak… te ciemne, ruchliwe – i mimo wszystko na pierwszy rzut oka odstraszające – robaki podbiły serca wielu z nas. O czym mowa? Oczywiście o przynoszących zdrowie… pijawkach.

Sprawdzone metody

Medycyna naturalna jest doskonałą alternatywą dla leczenia farmakologicznego. Skupia się ona na całościowym ujęciu problemu – zlikwidowaniu przyczyny schorzenia i powrocie do pełnej harmonii całego organizmu. Wśród najpopularniejszych jej dziedzin wymienić można: akupresurę, akupunkturę, aromaterapię, radiestezję, urynoterapię i… hirudoterapię. Podstawą tej ostatniej są pijawki.

Leczenie pijawkami

Pijawki mają od kilku milimetrów do nawet ponad 30 centymetrów. Do najbardziej urokliwych stworzeń na ziemi raczej nie należą – ciemne, śliskie, zwężają się ku końcom i są zakończone jedną lub dwiema przyssawkami. Wbrew powszechnej opinii, nie służą one do wysysania płynów ofiary – a jedynie do przytwierdzenia się do podłoża, a gatunkom krwiopijnym wyłącznie do wbicia się pod skórę ofiary. W przedniej przyssawce pijawki znajduje się otwór gębowy oraz trzy, promieniście ułożone szczęki. Każda z nich składa się z około 80-90 niewielkich, chitynowych ząbków. Do ssania z kolei używają silnie umięśnionej gardzieli i przełyku. Nakłucie skóry ma więc kształt trzech, promieniście rozchodzących się linii. Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) u niektórych wywołuje strach, jednak spokojnie – moment przegryzienia skóry jest porównywany do zastrzyku albo ugryzienia komara. a Na dodatek głębokość przecięcia to zaledwie ok. 1,5 mm.

Pijawki właściwości zawdzięczają hirudozwiązkom, które znajdują się w ich gruczołach ślinowych. Jest ich ponad 110! Podczas zabiegu pijawka przywiera do ciała swojej ofiary i z jej gruczołów ślinowych do krwioobiegu człowieka uwalniane są właśnie liczne substancje lecznicze. Do hirudoterapii używane są pijawki lecznicze hodowlane w warunkach izolowanych w sterylnych laboratoriach. Można nimi leczyć najrozmaitsze choroby. Jakie? Tego dowiedziecie się ze strony http://pijawki.abros.pl/