Kosmetyczne niezbędniki

k3

Zdecydowana większość kobiet pragnie wyglądać pięknie i jest to fakt niepodważalny. Natomiast tak naprawdę mało która osoba jest w pełni zadowolona ze swojego naturalnego wyglądu. Życie w biegu, mało czasu na relaks, czy nawet inne podstawowe czynności przyczyniły się do tworzenia przez producentów wielu upiększaczy. W tej chwili nie możemy już mówić, że czegoś poprawić się nie da. Jeśli nie posiadamy nieskazitelnej cery, możemy zastosować różnego rodzaju podkłady i fluidy, które w doskonały sposób tuszują niedoskonałości skóry. Jeśli nie zadowala nas stan naszych zbyt krótki rzęs, wybrać możemy odpowiedni tusz do rzęs. Wśród podstawowych elementów, które bez wątpienia znaleźć się muszą w naszej kosmetyczce, są bez wątpienia:

  • Podkład i puder – podkład jest kosmetykiem kolorowym służącym do pokrywania nierówności i przebarwień skóry. Pamiętać należy, aby dobrać odpowiednio kolor podkładu do odcienia naszej skóry. Jeśli nie zrobimy tego w odpowiedni sposób, uzyskamy efekt maski, co zdecydowanie nie wygląda ani estetycznie ani po prostu ładnie. Wyróżnić możemy podkłady matujące, rozświetlające,  nawilżające lub liftingujące. Dobieramy je także odpowiednio do rodzaju cery. Jest to również niezwykle istotne i nie powinnyśmy tego pomijać. Ciekawostką jest, że pierwszy podkład został stworzony już w latach 30 XX wieku przez Max Factor. Puder stosujemy natomiast zawsze na podkład. Ma on najczęściej zadanie matujące.
  • Tusz do rzęs, kredka, cienie – ponieważ ,,oczy są zwierciadłem duszy” warto zadbać o ich odpowiednią oprawę. Pięknie wytuszowane rzęsy przyciągają wzrok innych osób. Tusz jest kosmetykiem, który może wydłużać, podkręcać i pogrubiać rzęsy. Znaleźć możemy oczywiście i takie, które mają wszystkie z wymienionych właściwości. Wszystko zależy od efektu, jaki pragniemy osiągnąć. Dla uzyskania pełniejszego efektu, nałóżmy więcej niż jedną warstwę. Aby spojrzenie nabrało większego wyrazu, skorzystajmy z odpowiednio dobranej kredki do oczy. Starajmy się wybierać te bardziej miękkie, które nie podrażnią delikatnej struktury powiek i będą się dłużej utrzymywać. Całości dopełniają cenie do powiek, których kolory wybierać należy zgodnie z okazją. Do pracy wybierajmy odcienie pastelowe. Barwy ciemne, przechodzące w czernie zostawmy na wieczorne wyjścia.
  • Szminka lub błyszczyk – dzisiejsze szminki mogą służyć również jako środki pielęgnacyjne do ust. Zawierają poza barwnikiem także witaminy, substancje odżywcze, nawilżające i chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym. Występuje w formie sztyftu. Błyszczyk natomiast różni się tym, że posiada płynną konsystencję. Nakładany jest specjalnym pędzelkiem lub aplikatorem. Osoby pragnące uzyskać bardziej wyrazisty efekt, stosują oba te kosmetyki jednocześnie.
  • Róż – wiele osób jest w stanie się bez niego obyć, jest on jednak niewątpliwie dopełnieniem całego makijażu. Doskonale ożywia koloryt cery  i modeluje twarz. Nakłada się go najczęściej na kości policzkowe. Również tutaj mamy do wyboru rozmaite odcienie.

Każda kosmetyczka powinna być zaopatrzona w te niezbędne akcesoria, bez których trudno byłoby uzyskać pełny makijaż. Oczywiście bardziej wymagające osoby z pewnością umieściłyby w niej dużo więcej rzeczy. Jednak po wykonania podstawowego makijażu te kosmetyki z pewnością wystarczą. Pamiętajmy, że wybór jest ogromny i nikt nie pozostanie pominięty.