Kiedy korzystamy a porad dietetyka?

salad-587669_640Obecnie aktywność fizyczna i zdrowy sposób odżywiania są bardzo popularne i uważane przez ludzi za modne. Aktywni chwalą się tym, że codziennie uprawiają sport, a gazowane, kolorowe napoje zamienili na naturalne soki owocowe, przygotowane w ich własnej sokowirówce. Prawidłowy sposób odżywiania się nie polega jednak tylko na tym, aby ze swojego codziennego jadłospisu wyeliminować czekoladę i tłuste potrawy. Każdy organizm generuje zupełnie inne potrzeby, dlatego stosowanie diet publikowanych na tematycznych portalach internetowych nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Najbezpieczniejszym sposobem komponowania odpowiedniego jadłospisu jest wizyta u specjalisty dietetyka.

Kobiety w ciąży

Osobami, które koniecznie muszą skonsultować się z dietetykiem są kobiety w ciąży. Dostarczają pożywienie nie tylko dla swojego organizmu, ale również dla rozwijającego się maluszka. Ma to duży wpływ na zdrowie dziecka, jego prawidłowy rozwój oraz kształtujące się nawyki żywieniowe. Odpowiedni jadłospis powinien być brany pod uwagę już na trzy miesiące przed planowanym zajściem w ciążę. Zaleca się dostarczać organizmowi kwas foliowy, produkty białkowe, duże ilości mięsa oraz liczne porcje surowych warzyw i owoców. Dodatkowo można urozmaicić dietę o specjalne suplementy o działaniu wzmacniającym.

Wegetarianizm

Wegetarianizm często spotyka się z kontrowersją. Najbardziej krytykowanym aspektem diety jest możliwość spożywania ryb. Niesłusznie bowiem uważa się, że eliminacja mięsa ma na celu przeciwstawienie się niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt. Wegetarianizm ma jednak podłoże etyczne, filozoficzne i religijne, a przede wszystkim ma pozytywnie wpływać na zdrowie. Wartości odżywcze, zawarte w mięsie, można odnaleźć także w produktach pochodzenia roślinnego. Dobór diety wegetariańskiej jest kwestią indywidualną. Podczas układania jadłospisu bierzemy pod uwagę wiek, budowę anatomiczną, tryb życia, metabolizm, a także upodobania żywieniowe.

Dzięki konsultacji z dietetykiem, wpłyniemy pozytywnie na zdrowie, poprawi się nasza sylwetka oraz wygląd zewnętrzny. Mając na celu oszczędność czasu, przychodnie lekarskie oferują możliwość rejestracji droga telefoniczną.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.