Jakie kosmetyki wybrać do robienia makijażu?

Makijaż może być wykonywany na dzień, ale także na wieczór. Od jego przeznaczenia będzie zależało wszystko – w tym dobór kosmetyków i kolorów. Jak wykonać efektywny i trwały makijaż na dzień? Czy potrzeba na to dużych nakładów pieniędzy i kosmetyków?

Wbrew wszystkim stereotypom, aby wykonać trwały make-up wystarczy zaledwie kilka podstawowych produktów. Wybór kosmetyków zależy od efektu, jaki chce osiągnąć kobieta. Najczęściej jednak stosowany jest podkład, tusz do rzęs, bronzer, korektor, cienie oraz szminka albo błyszczyk.

Podkład

Delikatne kolory są przeznaczone dla osób na co dzień pracujących w biurze, tych, którzy nie lubią się wyróżniać lub wolą stonowane odcienie. Kobiety mające problemy ze skórą powinny wybierać podkłady kryjące. Natomiast dla cery bezproblemowej zalecane są lekkie, nawilżające albo rozświetlające.

Wśród preferowanych produktów znajdują się tanie kosmetyki do makijażu eveline https://moleo.pl/pol_m_MODA-I-URODA_ZDROWIE-I-URODA_KOSMETYKI_DLA-KOBIET_MAKIJAZ-225.html. Okazuje się, że cena nie gra tutaj ważnej roli. Liczy się przede wszystkim efekt, który w tym przypadku jest natychmiastowy i trwały.

Cienie do powiek, korektor i bronzer

Każda kobieta powinna zadbać także o to, aby jej skóra wygląda rześko, a w przypadku, gdy pojawią się cienie pod oczami – w odpowiedni sposób je zakryć. Warto pamiętać także o bronzerze, dzięki któremu można podkreślić kontury twarzy i optycznie ją wyszczuplić. Odpowiedni dobór cieni do powiek jest nie lada wyzwaniem. Najczęściej wybierane są jasne brązy, a dla kontrastu ciemne odcienie. To sprawia, że oko jest większe, ale i przykuwa wzrok rozmówców.

Szminka czy błyszczyk?

Nie można zapomnieć o szmince albo błyszczyku. To nieodzowny element podkreślający jeden z największych kobiecych atutów – usta. Odważniejsze panie powinny zdecydować się na szminkę. Dobrze dobrany kolor i trwały produkt pozwalają na zatrzymywanie uwagi współtowarzyszy i skłaniają do słuchania tego, co się do nich mówi. To dobry zabieg, szczególnie dla kobiet, które przemawiają, bądź pracują na co dzień z klientami. To także urocza sztuczka na randkę i spotkania rodzinne.