Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

u2

Przychodzi w życiu taki czas, w którym chcemy cos zmienić w swoim wyglądzie. Najłatwiej uzyskać ten efekt po przefarbowaniu włosów. Jeśli już decydujemy się na taki zabieg, pamiętać musimy o paru istotnych rzeczach.

  • Kolor na opakowaniu farby może bardzo odbiegać od uzyskanego rezultatu. Najczęściej nasze włosy po farbowaniu są dużo ciemniejsze, niż miały być. Właśnie z tego powodu należy wybierać farbę o ton jaśniejszą od tej, która tak bardzo podoba nam się na opakowaniu. Ostateczny efekt może być najbardziej przewidywalny tylko wtedy, gdy nasze włosy nie były wcześniej poddawane farbowaniu. I tu jest najczęściej problem, ponieważ w dzisiejszych czasach już nastolatki zmieniają kolor włosów.
  • Jeśli chcemy przyciemnić rozjaśniane włosy do poziomu naturalnego blond lub brązu, możemy się spodziewać niemiłych niespodzianek. Odcień włosów może wpadać w zielonkawą barwę. Dlaczego tak się dzieje? W farbach o naturalnych kolorach znajduje się znaczna ilość zielonych pigmentów, które trzeba zneutralizować. Należy zakupić dwa opakowania farby koniecznie od tego samego producenta. Jedna ma być w kolorze, którego oczekujemy, a druga powinna być z palety barw czerwonych np. wiśnia lub bordo. Do wybranego przez siebie koloru dodaj 3 – 4 cm farby w kolorze czerwonym. Takie połączenie doskonale zniweluje zielony odcień i nada włosom ciepły i naturalny odcień. Pamiętajmy również, że włosy poddawane wcześniej wielokrotnemu rozjaśnianiu, zawsze będą wypłukiwać szybciej nowy barwnik. Taki proces może trwać nawet kilka miesięcy.
  • Zmiana koloru z jasnej blondynki na rudy wymaga wiele uwagi i precyzji. Warto spróbować zmieszać ze sobą farbę w odcieniu czerwonym i taką samą ilością farby w kolorze średniego brązu. Dzięki temu unikniemy efektu wściekle rudych włosów (chyba, że akurat ktoś o takim marzył) i sam kolor pozostanie trwalszy.
  • Włosy farbowane na czarno bardzo trudno poddają się wszelkim zmianom. Jeżeli ktoś zamierza zniwelować czarną barwę, powinien udać się do salonu kosmetycznego. Wyspecjalizowana fryzjerka zastosuje odpowiednie preparaty, które dekoloryzują włosy. W zależności od nasycenia pigmentem, czasami potrzebne są nawet trzy takie zabiegi. Jeżeli nie chcemy poddawać się temu zabiegowi, nowy kolor będzie niemalże niewidoczny, a my zmarnujemy tylko czas.
  • Rozjaśnianiu szybciej poddają się cienkie włosy. Należy wziąć to pod uwagę i nie zakładać dodatkowych czepków i innych przyspieszaczy. Pamiętajmy także, aby skrócić czas koloryzacji o 5 minut. W przypadku cienkich włosów nie ma zastosowania sentencja, że im dłużej, tym lepszy efekt. Tutaj będzie niestety odwrotnie. Słaby włos zniszczy się jeszcze bardziej, stanie gumowy, będzie nadmiernie rozciągał, aż w końcu zacznie się łamać. Panie, które mają grube włosy powinny robić na odwrót – wydłużać czas działania.
  • Używaj kosmetyków od sprawdzonych producentów. Jeżeli akurat wpadła nam w oko farba, której nigdy wcześniej nie stosowałyśmy, pamiętajmy o teście alergicznym. Wiele osób tego nie robi i często nic złego się nie dzieje. Lepiej jednak ,,dmuchać na zimne”. W przypadku alergii na składnik farby, możemy mieć poważne problemy po jej nałożeniu na głowę. Nie chodzi tylko o puchnięcie i swędzenie. Możemy się nawet udusić. Nie lekceważmy zatem zapisu producenta o przeprowadzeniu testu. Skoro tak napisał, to chyba miał jakieś powody.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.