Jak spowolnić proces odrastania włosów

naked-453253_640

Zbędne owłosienie to uciążliwość każdej kobiety. Zarówno skóra na łydkach, pod pachami oraz w okolicach intymnych, powinna zawsze pozostawać gładka, co sprawia, że panie lepiej się prezentują i czują się pewniejsze siebie i zadbane. Niestety, jak wiadomo, większość kobiet stosuje domowe, tradycyjne metody z użyciem jednorazowej maszynki do golenia. Cały proces jest czasochłonny, nie trudno o nieestetyczne i bolesne zacięcia, a co więcej, taka depilacja nie gwarantuje jedwabiście gładkiej skóry, a włoski odrastają mocniejsze i ostre. Na szczęście obecnie możemy korzystać z bardziej praktycznych rozwiązań, które w znacznym stopniu spowalniają proces odrastania włosa.

Proces depilacji za pomocą maszynki można prędzej nazwać ścinaniem niż usuwaniem zbędnego owłosienia. Żyletka bowiem przylega do skóry i odcina wystającą ponad naskórek część włosa. Z pozoru wydaje się zatem, że włosy zostały usunięte. Tak naprawdę, ich istotna część, a więc cebulka, pozostaje nienaruszona. Nie potrzeba zatem zbyt dużo czasu, aby włosy odrosły i tego rodzaju depilację trzeba wykonywać nawet co dwa dni. Co więcej, włosy poddawane takim zabiegom, stają się o wiele mocniejsze i bardziej ostre. Często powtarzana depilacje jest uciążliwa oraz szkodliwa dla skóry.

Na szczęście branża kosmetyczna nie stoi w miejscu i obecnie możemy korzystać z wielu zabiegów, które w dużym stopniu spowalniają proces odrastania włosa. Jednym z nich zdecydowanie jest depilacja woskiem (zobacz depilacja woskiem we Wrocławiu). Włosy zostają usunięte wraz z cebulkami, dzięki czemu odbudowa włosa trwa nawet do kilku tygodni. Podczas pierwszej depilacji woskiem, możemy odczuwać dotkliwy ból, który jest dowodem na to, że włoski ścinane wcześniej maszynką są niezwykle mocne. Oddziaływanie rozgrzanego wosku sprawia jednak, że włosy stają się o wiele słabsze i rzadsze. Kolejne zabiegi będą więc mniej bolesne, a dodatkowo, odrastające włoski będą jaśniejsze a więc mniej widoczne.

Aby spowolnić proces odrastania włosa, możemy zastosować specjalistyczną dietę. Warto decydować się na produkty z wysoką zawartością soi. Soja zawiera fitoestrogeny, naturalny odpowiednik estrogenu. Jak wiadomo testosteron zwiększa porost włosów na ciele, możesz zadziałać na niego z drugiej strony. Soję można znaleźć w wielu produktach spożywczych, jak na przykład mleko sojowe, masło sojowe, tofu czy sos sojowy.

Zdecydowanie się na depilację woskiem to pierwszy krok do tego, aby zagwarantować skórze piękny wygląd. Gładkie nogi dodają pewności siebie i pięknie się prezentują.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.