Jak skutecznie walczyć z trądzikiem młodzieńczym?

person-864804_640trądziPiękna, nieskazitelna cera to marzenie wielu z nas. Podczas gdy niektórzy mogą z dumą eksponować nienaganną, zdrową cerę, inni muszą tuszować pewne niedoskonałości kolorowymi kosmetykami. Ideały piękna narzucane od wielu lat przez media charakteryzują się gładką cerą bez skazy.

Nie wszyscy odbiorcy zdają sobie sprawę, że wygląd celebrytów to wynik aplikacji drogich kosmetyków, doboru odpowiedniego światła oraz skomplikowanych zabiegów wykonanych w programach komputerowych. Efekt końcowy może wzbudzić u odbiorców kompleksy lub zmotywować do stosowania zabiegów pielęgnacyjnych. Trądzik młodzieńczy to naturalne zjawisko. Nic dziwnego, że nastolatki są zirytowane gdy na ich twarzy co jakiś czas pojawia się nowy, nieproszony gość. Istnieją jednak sposoby na walkę z dolegliwością. Są zdecydowanie bardziej skuteczne niż stosowanie drogiego podkładu kryjącego czy korektora.

Dermatolodzy podkreślają, że należy leczyć zwłaszcza trądzik różowaty. Objawia się on w postaci rozległych, różowych plam na twarzy. Z wiekiem, przebarwienia stają się coraz bardziej intensywne i są często mylone z objawami alkoholizmu. W ostatniej fazie schorzenia, na twarzy pojawia się opuchlizna, która może nawet zdeformować kształt nosa.

Po pierwsze dermatolog

Pierwszym krokiem w walce z trądzikiem młodzieńczym jest wizyta u dermatologa. Na początku lekarz pyta o dotychczasowe metody leczenia, objawy, stosowane kosmetyki oraz sposób odżywiania. Okazuje się bowiem, że aby nasza cera pozostała gładka, należy unikać pikantnych potraw, słodyczy, kawy czy nadmiernego stosowania przypraw. Niektóre kosmetyki mogą natomiast wywoływać reakcje alergiczne i podrażnienia skóry. Przepisane przez dermatologa preparaty są indywidualnie dostosowane do pacjenta. Czasami są nawet robione przez farmaceutów na zamówienie. Pacjentom zależy na tym, aby zlikwidować problem od środka i jednocześnie uzyskać piękny wygląd zewnętrzny. Podczas wizyty w klinikach możemy skorzystać zarówno z pomocy w dziedzinie dermatologii klinicznej jak i estetycznej.

Profesjonalne zabiegi

Wielu pacjentów przyznaje, że często próbuje usunąć niepożądane obiekty z twarzy za pomocą wyciskania. Efekt jest niestety krótkotrwały. Podczas kontaktu dłoni ze skórą twarzy przenosimy na nią ogromne ilości szkodliwych bakterii. Z tego powodu, głębokie oczyszczanie twarzy należy wykonywać tylko i wyłącznie w salonach kosmetycznych. Zabieg usuwania wszelkich niedoskonałości nazywany jest mikrodermabrazją.

Pacjenci skarżą się na przeróżne schorzenia. Czasami objawy są ledwo widoczne, a czasem ingerencja lekarza jest wręcz konieczna. Tommed zajmuje się leczeniem trądziku zwykłego oraz różowatego. Oprócz tego, przychodnia specjalizuje się w chorobach alergicznych skóry. Zaleca się, aby do codziennej pielęgnacji używać delikatnych dermokosmetyków. Peeling, mający na celu likwidację martwego naskórka nie powinien być natomiast wykonywany zbyt często. Może to bowiem spowodować podrażnienia skóry. Dbanie o higienę oraz zdrowa dieta to istotne kwestie, które w znacznym stopniu wpływają na wygląd i kondycję naszej cery.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.