Idealne zabiegi kosmetyczne na nadchodzące lato

Na nadchodzący okres letni warto bardziej zadbać o swoją skórę, ponieważ będzie ona cały czas „na widoku”. Pobyt nad morzem, zagranicą, eksponowanie ciała w stroju kąpielowym, a także działanie promieni słonecznych.. na to również trzeba się odpowiednio przygotować. Są zabiegi, zwłaszcza na twarz, na które najlepiej zdecydować się już  jesienią, np. peelingi kwasami, ponieważ po nich skóra staje się bardzo wrażliwa na słońce. Na jakie zabiegi kosmetyczne nie jest jeszcze za późno? Z czego warto skorzystać?

Oczyszczanie twarzy

Zabieg ten dedykowany jest  m.in. osobom z przetłuszczającą się i trądzikową cerą, których problemem są bardzo widoczne wągry. Ta metoda oczyszczania jest ręcznym usuwaniem   wągrów oraz innych zanieczyszczeń zgromadzonych pod powierzchnią skóry. Pierwszy etap oczyszczania manualnego to demakijaż twarzy. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling, aby usunąć warstwę zrogowaciałego naskórka. Potem nakłada preparat rozmiękczający skórę i rozszerzający pory, po czym usuwa zalegającą w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Na koniec na twarz aplikuje krem lub maskę o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym oraz dobiera odpowiedni krem ochronny. Co jakiś czas warto powtarzać ten zabieg.

Opalanie natryskowe

Jeśli chcemy pokazać się w bikini na plaży, a nasze ciało nie miało okazji być muśnięte słońcem, warto skorzystać z tej metody opalania. Jest ona najbardziej bezpieczna i zdrowa dla naszej skóry, ponieważ nie emituje szkodliwych promieni UV. Kosmetyczka rozpyla równomiernie delikatny płyn brązujący, który nie zawiera sztucznych barwników, perfum ani alkoholu, przez co nie wywołuje reakcji alergicznych. Piękny efekt naturalnej opalenizny utrzymuje się około 10 dni.

Depilacja

Najpopularniejszą metodą depilacji jest depilacja woskiem. Kosmetyczka nakłada gorący wosk na wybrane partie ciała i umieszcza na nim kawałek materiału. Po zastygnięciu wosku naciąga ona skórę i szybkim ruchem zdejmuje materiał. Dzięki temu, że włoski są wyrywane wraz z cebulkami, to odrastają słabsze i jaśniejsze, a gładka skóra utrzymuje się nawet do kilku tygodni!

Więcej o zabiegach kosmetycznych można przeczytać na stronie http://easywaxing.pl/.