Historia mody na męską depilację

two-face-635837_640Od najdawniejszych czasów ludziom towarzyszyło zagadnienie usuwania zbędnego owłosienia z ciała. W czasach ludzi pierwotnych zarówno kobiety jak i mężczyźni byli cali zarośnięci, ponieważ duża ilość owłosienia chroniła ich przed zimnem. Obecnie naukowcy udowodnili, że w cieplejszym okresie neandertalczycy skracali włosy za pomocą zaostrzonego kamienia, który działał jak brzytwa.

W starożytnym Egipcie natomiast depilacja była zabiegiem wskazanym, zwłaszcza w wyższych kręgach. Egipcjanie wierzyli, że całe zło znajduje się we włosach i pozbywając się ich, staną się lepsi. Można śmiało zasugerować, że prekursorem męskiej depilacji intymnej był sam Faraon, który jako równy bogom, musiał być wygolony całkowicie.

W starożytnej Grecji i Rzymie większy nacisk był kładziony na depilację kobiet, zwłaszcza kapłanki musiały poddać się takiemu zabiegowi, żeby pokazać swoją czystość przed bóstwem. Moda na depilację trwała do XIV wieku, kiedy epidemia dżumy zmusiła społeczeństwa do zamknięcia łaźni, w których można się było poddać takiemu zabiegowi.

Przez kilka stuleci kobiety były całe zasłonięte, a temat depilacji stał się tematem tabu. Powrót mody na depilację nastąpił w 1915 roku. W XXI wieku zarówno depilacja kobieca jak i męska, stały się normą. Mężczyźni na całym świecie dbają coraz bardziej o siebie i poddają się różnym zabiegom pielęgnacyjnym. Coraz większa ilość osobników płci “brzydkiej” nie stroni również od męskiej depilacji intymnej.

Jak na razie większość panów decyduje się na ten zabieg głównie za namową swoich partnerek, ale już coraz większa ilość deklaruje się, że powtórzą zabieg z własnej, nieprzymuszonej woli.