Hirudyna i jej właściwości lecznicze

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Hirudoterapia wykorzystywana jest do leczenia wielu schorzeń za pomocą pijawek lekarskich. Najważniejszym powodem, dla którego metodę tą stosuje się jako środek leczniczy jest fakt, że z gruczołów śluzowych pijawek można wyizolować hirudynę, czyli naturalny lek przeciwzakrzepowy.

Hirudyna – czym właściwie jest?

Hirudyna jest rodzajem nieenzymatycznego polipeptydu, który składa się z 65 aminokwasów. Jej cudowne właściwości wynikają z dużej zawartości glutaminy i asparaginy, oraz z jej niskiego punktu izoelektrycznego. Wbrew pozorom nie wszystkie pijawki są wykorzystywane w hirudoterapii. Ze wszystkich dostępnych na świecie gatunków używa się trzech rodzajów Europejskiej Pijawki Medycznej, tj. Hirudo medicinalis, Hirudo verbana oraz Hirudo orientalis. W gabinetach hirudoterapii http://pijawki.abros.pl/ korzysta się z pijawek wyhodowanych w specjalistycznych hodowlach, potwierdzonych certyfikatem.

Zalety hirudoterapii

Często zdarza się, że przyjmowanie leków może powodować dużą ilość skutków ubocznych. Po zabiegu hirudoterapii negatywnych efektów po prostu nie ma.
Pijawki z powodzeniem wykorzystuje się w leczeniu chorób serca, nadciśnienia, chorób płuc i oskrzeli, żylaków i zakrzepicy, trudno gojących się ran, a także w alergii czy nawet bezpłodności. Co więcej, w 1996 roku przeprowadzono badania naukowe, które potwierdziły korzystny wpływ hirudozwiązków na stymulację wzrostu komórek nerwowych. Tym samym pokłada się duże nadzieje w możliwości leczenia poporodowych porażeń mózgowych u dzieci oraz chorób takich jak Alzheimer czy Parkinson.

Lecznicze pijawki

W wydzielinie wytwarzanej przez pijawki znajduje się około stu cennych związków, które pomagają człowiekowi radzić sobie z różnymi przypadłościami. W 2004 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków opowiedziała się za stosowaniem pijawek jako środka leczniczego i dopuściła je do obrotu.
W obecnym czasie zainteresowanie tą metodą leczenia wzrosło nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W Niemczech, Rosji czy Anglii leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami uznawane jest przez lekarzy za alternatywę dla standardowych leków.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.