Hirudoterapia – leczenie pijawkami

W dzisiejszych czasach coraz częściej standardowe metody leczenia wspomagamy medycyną naturalną, której różne receptury ludzkość znała już od wielu wieków. Najczęściej ten rodzaj medycyny kojarzy się z ziołolecznictwem, ale nie tylko ziołami można leczyć różne dolegliwości. Jednym z takich przykładów jest właśnie hirudoterapia, czyli kuracja pijawkami. Te małe organizmy, dzięki specjalnym substancjom (hirudozwiązkom) zawartym w ślinie, są w stanie wspomagać leczenie wielu chorób. Spektrum oddziaływania jest bardzo szerokie, np. choroby układu krążenia, choroby skórne, impotencja, a nawet stany depresyjne. Pijawki wykorzystuje się również w kosmetyce, w szczególności do liftingu skóry twarzy oraz dekoltu. Mimo wielu zalet hirudoterapii należy zwrócić uwagę, że nie wszyscy mogą ją zastosować. Nie poleca się tej terapii osobom o słabszych organizmach, np. dzieciom, kobietom w ciąży oraz osobom starszym. Nie powinni z niej również korzystać chorzy na anemię oraz nowotwory złośliwe.

Leczenie pijawkami  http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami jest skuteczne wtedy, gdy przygotujemy się odpowiednio do zabiegu. Przede wszystkim miejsce, w którym będą przystawione pijawki, należy umyć naturalnymi środkami bez stosowania mydeł zapachowych, balsamów, a także perfum. Należy również dzień wcześniej odstawić leki rozrzedzające krew oraz rozszerzające naczynia krwionośne. Natomiast podczas samego zabiegu nie trzeba obawiać się przystawienia pijawki, ponieważ jej przyssanie porównywane jest do zastrzyku bądź ugryzienia komara. W związku z tym, iż pijawki mają kontakt z krwią chorego warto skorzystać z profesjonalnego gabinetu hirudoterapii, gdzie mamy pewność, że  pochodzą one ze sterylnej hodowli.

Hirudoterapia jest coraz powszechniejszą metodą leczenia, dlatego też nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem gabinetu w swoim mieście http://pijawki.abros.pl/. Jak każdy ze sposobów uzdrawiania naturalnymi środkami należy taki zabieg powtórzyć kilka razy, aby uzyskać pożądany efekt. Dzięki skutecznej kuracji, po konsultacji z lekarzem prowadzącym, można ograniczyć przyjmowanie lekarstw. Często również chorzy sięgają po terapię pijawkami, gdy medycyna konwencjonalna wyczerpała swoje możliwości pomocy.