Ekologiczne kosmetyki

Jakiś czas temu z niepokojem wszyscy zaczęliśmy dostrzegać, jak bardzo wiele zła wyrządza dziś cywilizacja – największe osiągnięcie ludzkości. Zauważyliśmy, że dookoła nas zaczęły szerzyć się ciężkie, niejednokrotnie śmiertelne choroby i liczne alergie.

W naszym otoczeniu nie ma ani jednego dziecka, które nie byłoby na coś uczulone. Coraz więcej maluchów obciążonych jest diagnozą ADHD. Chyba nie chcecie, by ktokolwiek z waszej rodziny dołączył do tego przeraźliwie szybko powiększającego się grona cierpienia. Do tego dziura ozonowa się powiększa, więc może lepiej kupić markowe perfumy wolne od toksycznych substancji.

Nie od dziś wiadomo, że światu nie służy wszechobecna „chemia”. Truje wszystkich i wszystko. Nas i nasz świat. Powiedzmy zatem, więc NIE żywności pełnej konserwantów, aromatów, barwników, wypełniaczy, spulchniaczy i wielu innych paskudztw, które kumulują się dzień po dniu w naszych organizmach, obciążają, osłabiają, niszczą. Odstawiliśmy środki piorące i czyszczące bazujące na ciężkich, syntetycznych związkach chemicznych, które wchłaniane są przez naszą skórę, wdychane z powietrzem, którym oddychamy. Stopniowo i trochę nieufnie, przechodziliśmy na produkty ekologiczne.

Dziś wiemy już, że TO NAPRAWDĘ DZIAŁA. Te produkty rzeczywiście cechuje wysoka jakość i skuteczność. Żywność jest smaczna i aromatyczna a środki gospodarstwa domowego równie skuteczne jak wszystkie te masowo reklamowane w telewizji. Kosmetyki nadal tak samo działają, a oferuje je sklep Esentire z kosmetykami. Jednocześnie, wbrew pozorom, wcale nie są dużo droższe ponieważ są bardzo wydajne, często skoncentrowane i nie zawierają zbędnych wypełniaczy zwiększających jedynie objętość. Nasz domowy budżet nie wzrósł drastycznie, co mogłoby się wydawać sądząc po cenach produktów z certyfikatem ekologicznej produkcji.

Nasze własne organizmy przekonały nas o słuszności tej decyzji i od dzisiaj używamy tylko ekologicznych kosmetyków, które oferuje nasza drogeria internetowa. Wszystkim nam minęło wiele dolegliwości, które do tej pory zwalczali lekarze, oczywiście przy użyciu kolejnych substancji chemicznych.