Depilacja woskiem czy depilatorem? Co lepsze?

sundress-336590_640

Piękne i gładkie ciało to marzenie każdej kobiety. Żeby je zrealizować większość z nich zapisuje się na siłownię, fitness lub inne zajęcia mające na celu ukształtowanie sylwetki. Poddają się także różnym zabiegom pielęgnacyjnym, które mają sprawić, że ich skóra będzie jędrna i gładka. Jednym ze sposobów na piękną skórę jest jej depilowanie, które może przyjmować różne formy.

Wiele kobiet ma dylemat jaką metodę depilacji najlepiej stosować. Najczęściej ich wybór pada na depilator lub zabieg wykonywany przy pomocy wosku. Warto wiedzieć na czym polegają te metody usuwania zbędnego owłosienia i która z nich jest lepsza.

Depilacja przy użyciu depilatora polega na usunięciu zbędnych włosków, wraz z cebulkami za pomocą specjalnej maszynki elektrycznej. Decydując się na tę metodę musimy pamiętać, żeby owłosienie, którego chcemy się pozbyć, nie było zbyt długie. Depilowanie zbyt odrośniętych włosków może powodować duży ból a nawet powstawanie ranek czy strupków. Każdorazowo po zabiegu konieczne jest zastosowanie kremu nawilżającego, który złagodzi podrażnioną skórę. Depilatora najlepiej używać zaraz po kąpieli, gdy włosy i cebulki są bardziej miękkie. Każde pierwsze użycie depilatora nie należy do przyjemnych i może powodować duży ból. Często jest to czynnik zniechęcający kobiety do tej metody. Co istotne, nie poleca się używania depilatora do usuwania owłosienia z miejsc intymnych. Bardzo często zabieg ten kończy się także wrastaniem odrastających włosków.

Depilacja woskiem jest wykonywana przy pomocy rozgrzanego wosku, który należy nałożyć na ciało. Następnie przykłada się do niego kawałek materiału lub papieru, który po zastygnięciu wosku zostaje zdjęty szybkim ruchem (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów). Zabieg ten również może powodować ból, jest on jednak bardziej bezpieczny i nie powoduje tak dużego podrażnienia jak depilator. Wosk pozwala usunąć włoski wraz z cebulkami i powoduje, że stają się one coraz rzadsze i cieńsze oraz odrastają znacznie dłużej.

Depilacja woskiem, pomimo większych kosztów związanych z jej wykonaniem, ma więcej zwolenniczek niż zabieg z użyciem depilatora. Można ją wykonać zarówno we własnym domu, jak i w salonie kosmetycznym. Większość kobiet woli, aby zbędne owłosienie zostało usunięte przez profesjonalistkę, dzięki czemu możliwość wrastania włosków i ryzyko uszkodzenia skóry jest zredukowane do minimum. Co ważne, metoda ta może być powtarzana w niewielkich odstępach czasu, w przeciwieństwie do usuwania włosków depilatorem.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.