Depilacja przy pomocy wosku Lycon cz.1

spaLycon to firma, która została założona w 1978 roku w Australii przez Lydię Jordane. Historia powstania firmy jak i samego produktu czyli wosku Lyon jest zaskakująco prosta.

Lidia Jordane pracując w branży kosmetycznej, nie mogła znaleźć na rynku wosku, który w zupełności spełniałby oczekiwania jej klientek. Wychowana w rodzinie z tradycjami farmaceutycznymi rozwiązanie znalazła w samodzielnym wyprodukowaniu wosku na miarę potrzeb swoich i swoich klientek. Eksperymenty odbywały się w jej własnej kuchni. Po wielu próbach narodził się właściwy produkt, który odsprzedała kilku sąsiednim salonom kosmetycznym. Wkrótce zapotrzebowanie na Lycon objęło całą Australię, a niedługo potem zamówienia spłynęły z całego świata.

Lydia jako pierwsza w woskach do depilacji wykorzystała odżywcze właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy. Dzisiaj Lydia i jej zespół podróżują po świecie szkoląc salony w specyficznych technikach depilacji Lyon równocześnie pomagając im rozwinąć działalność i odnieść sukces. Kilka takich salonów kosmetycznych znajduję się w Warszawie.

Wosk Lycon jest liderem na rynku wosków do depilacji i jest używany na całym świecie przez najbardziej ekskluzywne salony kosmetyczne oraz Spa. Do grona wiernych fanek depilacji Lycon należą Victoria Beckham oraz Sienna Miller, Paris Hilton, Emily Blunt i wiele innych. Do produkcji wosków Lycon używa się jedynie naturalnych składników między innymi olejków aromaterapeutycznych czy najwyższej jakości żywic.

Polecamy również: Depilacja Woskiem Lycon cz.2

Komponowane są one również z najwyższej jakości żywic naturalnych i wosku pszczelego z zastosowaniem pobudzającej zmysły aromaterapii. Dzięki temu woski Lycon są niezwykle elastyczne, kurcząc się mocno chwytają włoski i usuwają nawet te najkrótsze o długości jednego milimetra a depilacja nimi jest prawie bezbolesna. Redukcje bólu zapewnia też zastosowanie specjalnego olejku, który tworzy barierę i warstwę ochronną pomiędzy woskiem a skórą, dzięki czemu wosk odkleja się bardzo delikatnie i nie ciągnie skóry, a ból podczas usuwania włosków jest prawie niewyczuwalny. Jedwabista konsystencja, bogactwo kolorów i zapachów stosowanych wosków gwarantują przyjemne doznania podczas zabiegu.

Niska temperatura topnienia w połączeniu z delikatną recepturą dodają woskom odżywczo – regenerujących właściwości. Zabiegi z wykorzystaniem wosków Lyon pozostawiają skórę gładką i delikatną w dotyku. Elitarny system Lycon oferuje wybór wosków twardych Hot Wax, miękkich Strip Wax i jedynych w swoim rodzaju wosków twardych do cienkiej aplikacji LYCOjet. Ofertę uzupełniają produkty do stosowania przed i po depilacji jak również produkty do domowej pielęgnacji takie jak kremy zwalczające wrastające włoski, redukujące przebarwienia czy takie które hamują odrost włosów. Lycon daje możliwość doboru właściwej kombinacji wosków stosownie do indywidualnych potrzeb klienta. Wosk Lycon jest wybierany przez profesjonalistów jako produkt o najwyższej jakości i niezbędny element w ich codziennej pracy. Woski Lycon są wybierane przez najlepsze salony kosmetyczne i SPA w ponad 40 krajach ze względu na swoją jakość, komfort i skuteczność działania. Jedna z Klientek Warszawskiego salonu kosmetycznego w taki oto sposób opisuje swój pierwszy kontakt z woskiem Lyon.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.