Depilacja – pasta cukrowa

Face of woman with flowerPasta cukrowa to znany od wieków w krajach arabskich szybki, naturalny i tani sposób depilacji. Kobiety depilują się nią od stuleci. Warto zapoznać się z bliżej z tą metodą walki ze zbędnym owłosieniem gdyż była bardzo popularna na przykład w starożytnym Egipcie. To właśnie w krajach arabskich depilację pastą cukrową stosowano między innymi przed ceremonią zaślubin. Wtedy to panna młoda poddawała się całkowitej depilacji ciała w nocy poprzedzającej wstąpienie w związek małżeński. Był to symbol czystości i szacunku wobec męża. Dziś zabieg ten przeprowadzają kobiety na całym świecie.

Jest to sposób o wiele lepszy od wosku, ponieważ nie podrażnia tak bardzo skóry i można przy pomocy pasty cukrowej usunąć nawet bardzo krótkie włoski już o długości jednego czy dwóch milimetrów. Ponadto sam zabieg jest mniej bolesny, ponieważ pasta cukrowa przylepia się do włosków, a nie do skóry. Przez co nie podrażnia naskórka i nie naraża nas kobiety na dodatkowe cierpienie i ból. Są dwie szkoły depilacji przy pomocy pasty cukrowej.

Polecamy również: Depilacja Woskiem Lycon cz.1

Depilacja na zimno jest to sposób depilacji, który jest świetną alternatywą dla osób z kruchymi naczynkami. Polecany głównie dla kobiet, które zmagają się z problemem kruchych naczynek czyli tak zwanych pajączków jak również może być stosowana u osób zmagających się z problemem egzemy i łuszczycy. Często stosowana jest również depilacja na ciepło gdzie podgrzewa się pastę, aż stanie się płynna i rozprowadza drewnianym patyczkiem cienką warstwą na skórze. Pasta wnika głęboko w mieszek włosowy, usuwa włosy wraz z cebulką oraz obumarłe komórki naskórka, dzięki czemu mamy wykonany delikatny peeling.

Usuwa również martwe komórki skóry, pozostawia ją miękką, jedwabistą i zdrową, dzięki czemu nasza skóra jest nieskazitelnie gładka. Depilacja przy pomocy pasty cukrowej zapewnia nam spokój z nadmiernymi włoskami na 2-3 tygodnie. Jest to prosta i skuteczna metoda, by pozbyć się niechcianego owłosienia. Dodatkowym jej atutem jest to, że każda z nas może łatwo i szybko przygotować ją w domu, bo zawiera tylko naturalne i łatwo dostępne składniki. A są to: 2 szklanki cukru, ćwierć szklanki soku z cytryny i ćwierć szklanki wody. Wszystkie składniki należy umieścić w garnku, podgrzewać na małym ogniu i mieszać od czasu do czasu. Gdy masa zaczynie ciemnieć i przypominać karmel należy wylać odrobinę na talerz i sprawdzić, czy się ciągnie i jest plastyczna. Jeśli tak to odstawiamy całość do wystygnięcia. Czas gotowania to ok. 7-10 minut. Należy uważać, żeby nie przypalić masy i nie gotować jej zbyt długo. Większość salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie depilację pastą cukrową jednak początkowo była ona dostępna głównie w Warszawie. Z czasem zaczęła się pojawiać w innych większych miastach, a teraz jest ona praktycznie stosowana w całym kraju.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.