Depilacja okolic intymnych

surf-1533278_640

W dzisiejszych czasach piękno utożsamiane jest z atrakcyjną figurą i zadbanym ciałem. Kobiety poddają się licznym zabiegom kosmetycznym, aby ich wygląd był przede wszystkim estetyczny. Jednym z ważniejszych elementów dbania o siebie jest usuwanie zbędnego owłosienia. Depilujemy już nie tylko nogi i pachy, ale również brzuch, uda, wąsik i okolice intymne.

Gładka i zdrowa
Każda kobieta czuje się bardziej atrakcyjna i pewna siebie, kiedy jej skóra jest zadbana i gładka. Jest wiele sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia. Oczywiście można używać maszynki do golenia jednak jest to uciążliwe, ze względu na konieczność częstego powtarzania zabiegu. Co więcej, w trakcie golenia łatwo o zranienie, a w przypadku okolic intymnych łatwo może dojść do zakażenia. Z tego powodu kobiety coraz częściej decydują się na depilację woskową lub cukrową, co daje dużo lepszy efekt na dłużej. Skóra po depilacji pozostaje gładka nawet przez kilka tygodni.

Depilacja w domu czy w salonie?
Depilację z użyciem wosku można przeprowadzać samodzielnie w warunkach domowych, jednak wymaga to doświadczenia i praktyki. Włosy trzeba wyrywać przeciwnie do kierunku ich wyrastania, pod kątem około 40 stopni. Również szybkość, z jaką odrywa się materiał z woskiem jest bardzo istotna, aby zabieg przeprowadzić prawidłowo. Często wykonanie całkowitej depilacji bikini zwanej również depilacją brazylijską okazuje się zbyt trudne dla większości kobiet. Efekty domowych zabiegów są niezadowalające. Z tego powodu zaleca się wykonanie depilacji bikini w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie zajmie się tym przeszkolona do tego osoba. Dzięki temu efekt będzie bez zarzutu, a skóra pozostanie zdrowa.

Metody depilacji
W gabinecie kosmetycznym do wyboru jest kilka metod depilacji. Najczęściej wykorzystywaną i najbardziej popularną jest depilacja woskiem miękkim. Jest to najtańszy sposób pozbycia się owłosienia. Nieco droższa jest depilacja woskiem twardym, jednak jest to bardziej komfortowy zabieg dla klientki, ponieważ wosk rozgrzewa się do niższej temperatury, co zmniejsza ból i ryzyko oparzeń. Za najmniej bolesną uważa się jednak depilację pastą cukrową, ponieważ przykleja się ona jedynie do włosów, a nie do skóry. Jest to metoda polecana do skóry szczególnie wrażliwej i skłonnej do podrażnień, dlatego doskonale się sprawdza przy depilacji brazylijskiej. Jej minusem jest cena, ponieważ depilacja pastą cukrową jest około dwa razy droższa od depilacji woskiem.