Depilacja brazylijska – co warto wiedzieć?

Nastała wiosna. I mimo, że nie jest jeszcze tak ciepło, by opalać się nad jeziorkiem, z pewnością wiele osób bywa na basenie. Jak zadbać o okolicę bikini, aby dobrze się prezentować w stroju kąpielowym? Odpowiedzią na to pytanie może być depilacja brazylijska, czyli depilacja okolic intymnych. Na czym polega ten zabieg?

Czym jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska to depilacja okolic intymnych, która polega na całkowitym usunięciu włosków z miejsc intymnych, a więc z łona, pośladków, warg sromowych i okolic odbytu. W zależności od preferencji klientek salonów kosmetycznych, można zostawić pasek włosków nad łechtaczką, choć coraz częściej usuwa się je wszystkie. Jeśli chcemy, zamiast paska możemy mieć włoski w kształcie serduszka czy strzałki. Wybór należy do nas. Nazwa takiego zabiegu wywodzi się od siedmiu sióstr z Brazylii, które w 1987 roku założyły pierwszy salon kosmetyczny w Nowym Jorku, oferujący właśnie taką metodę usuwania włosków.

Czym wykonuje się depilację brazylijską?

Depilacja brazylijska może być wykonywana za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Z racji tego, iż pierwsza metoda może być bardziej bolesna, zdecydowanie polecamy drugą opcję. Wosk zwykle przyczepia się także do skóry, co może prowadzić do jej podrażnienia. Pasta cukrowa po pierwsze ma bardziej gęstą konsystencję, dlatego też dociera głębiej do meszków włosowych, co wpływa na skuteczność tej metody. Po drugie, przylepia się ona jedynie do włosków, a nie do skóry, a po zabiegu praktycznie sama odchodzi, dzięki czemu nie powoduje podrażnienia.

Jeśli więc decydujecie się na depilację okolic intymnych, wybierzcie mniej bolesną oraz bezpieczniejszą metodę, czyli depilację pastą cukrową. Polecana jest ona szczególnie osobom ze skórą wrażliwą i alergiczną, ponieważ składa się z naturalnych substancji, a zawarty w paście cukier przeciwdziała rozwojowi bakterii. Pamiętajmy jednak, że ten sposób depilacji może być nawet dwa razy droższy od depilacji woskiem. Jeśli chcecie wiedzieć, ile kosztuje taka depilacja, cenniki znajdziecie na stronie: http://easywaxing.pl/.