Czy hybryda jest bezpieczna?

hand-302802_640W dobie internetu zdarza się, że można trafić na coraz to dziwniejsze opinie. Dzieje się tak dlatego, że w sieci właściwie każdy może opublikować swoje zdanie. Przez to możemy przeczytać każdą informację, nawet tę najmniej wiarygodną. W ten właśnie sposób powstają różnego rodzaju mity, krążące już nie tylko po internecie, ale również w tej realnej rzeczywistości.

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy, potocznie zwany hybrydą, jest połączeniem metody żelowej z klasyczną. Od tej pierwszej różni się jednak tym, że lakieru nie trzeba spiłowywać z paznokcia, przez co jego płytka nie zostaje zniszczona. Hybrydę utwardza się pod lampą z UV, tak samo jak manicure żelowy, dzięki czemu jest bardziej trwały, a lakier dłużej zachowuje swój blask. Kosmetyczki, na przykład z salonu Easy Nails, przed nałożeniem kolorowego lakieru stosują tak zwaną bazę, a po – top, który jeszcze bardziej zabezpiecza zarówno kolor, jak i sam lakier.

Niebezpieczny lakier hybrydowy?

Wiele mówi się o tym, że tego typu manicure niszczy płytkę. Niestety zazwyczaj wiąże się to z nieumiejętnym nakładaniem oraz zdejmowaniem tego rodzaju lakieru. Co prawda paznokci nie trzeba piłować, jednak użycie zwykłego zmywacza do paznokci nic nie daje. Niedopuszczalne jest jednak moczenie dłoni w miseczce z acetonem, jak to czasem praktykuje się w niektórych salonach. Wtedy moczy się nie tylko paznokcie, ale również skórę dłoni, przez co potem występują poważne podrażnienia i wysuszenia. I nie mowa tutaj tylko o paznokciach, ale również skórze dłoni, która po zabiegu manicure ma być podobno świeża i zadbana, a niestety kończy się na zupełnie czymś innym.

Manicure hybrydowy to nie jedyny zabieg, o którym krążą niebezpieczne plotki, mające za zadanie zniechęcić kobiety do korzystania z niego. Trudno powiedzieć, z jakiego powodu tak się dzieje, jednak można wywnioskować, że oprócz niewyszkolonych kosmetyczek, problem leży po stronie tych kobiet, które boją się nowego. Zawsze bowiem uważają one, że to, co jest nowe, z pewnością będzie złe, bo jest nieprzetestowane i na pewno zaszkodzi ich skórze i paznokciom.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.