Co to jest manicure hybrydowy?

hand-339719_640Każda kobieta pragnie mieć piękne i zadbane paznokcie. Używając zwykłych lakierów do paznokci, musimy liczyć się z tym, że dość szybko ulegną one zarysowaniom i będą odpryskiwać. Zmusza nas to do wykonywania częstych poprawek, co zabiera nam czas, który mogłybyśmy przeznaczyć na inne czynności.

Wychodząc na przeciw kobiecym potrzebom salony kosmetyczne, takie jak Easy Waxing, wprowadziły do swojej oferty manicure hybrydowy.
Polega on na pokryciu płytki paznokcia cienką warstwą lakieru, a następnie utwardzeniu jej przy pomocy światła UV. Dodatkowo na paznokcie nakłada się bazę podkładową oraz top wykańczający.
Ten specjalny lakier łączy kolorystyczną paletę i łatwość nakładania klasycznej emalii oraz wysoką trwałość żelu. Lakier nałożony tą metodą znacznie bardziej lśni i utrzymuje się przez okres nawet 3 tygodni (przy wykonywaniu normalnych zajęć domowych). Dłonie do tego rodzaju manicure’u przygotowuje się biologicznym lub klasycznym zabiegiem.

Manicure hybrydowy utwardza płytkę paznokcia, dzięki czemu możliwe jest zapuszczenie paznokci na pożądaną długość, bez obaw, że łatwo się połamią i bez konieczności jej sztucznego przedłużania. Lakier hybrydowy jest dużo bardziej odporny na zarysowania i odpryskiwanie od tradycyjnych lakierów do paznokci. Większość lakierów hybrydowych jest pozbawiona substancji szkodliwych dla płytki paznokcia. Manicure ten jest hipoalergiczny, a co za tym idzie bezpieczny dla zdrowia.
Lakieru hybrydowego nie da się usunąć zwykłym zmywaczem do paznokci. Potrzebny jest do tego specjalny płyn na bazie acetonu. Dlatego najlepiej na usunięcie manicure’u hybrydowego umówić się do kosmetyczki, która nasączy płynem waciki, a następnie umieści je na paznokciach. Zostaną one zdjęte po około 10 minutach razem z lakierem. Samodzielne usuwanie lakieru hybrydowego może skończyć się zniszczeniem płytki paznokcia.

Manicure hybrydowy jest bardzo popularny, ponieważ przez minimum dwa tygodnie możemy cieszyć się intensywnym kolorem, który nie matowieje i cały czas wygląda świeżo. Nie trzeba tracić również dużo czasu na schnięcie lakieru. Ten rodzaj manicure’u stał się niezbędnym atrybutem każdej nowoczesnej kobiety.

 

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.