Chodzić bez bólu

Każda z kobiet chciałaby mieć tak lekki krok jak postacie z reklam. Niestety jednak wielu z nas chodzenie sprawia ból. Dlaczego? Czasem przyczyną jest zrogowaciały naskórek, który powoduje bolesne pękanie skóry.

Innym razem problem tkwi w urazie paznokcia, który doprowadził do jego częściowej utraty. Czasem też niestety mamy problem z bolesnymi odciskami. Czy istnieją jakieś sposoby na to, aby pozbyć się tych problemów i chodzić bez bólu?

Pedicure

Oczywiście, że tak! Podstawowym sposobem jest pedicure. Na czym polega ten zabieg? Na początku stopy są wkładane do odprężającej kąpieli z dodatkiem soli i olejków. Często podczas kąpieli odbywa się już masaż. Następnie za pomocą specjalnych urządzeń usuwany jest zrogowaciały naskórek. Następnie na stopę nakładana jest maseczka albo balsam, aby nawilżyć skórę. Na sam koniec zaś przechodzimy do pielęgnacji paznokci- usuwane są skórki, obcinane odpowiednio paznokcie i malowane. Techniką, która cieszy się szczególną popularnością, jest pedicure hybrydowy w Krakowie i innych miastach. Dzięki tej technice lakier na paznokciach nie odpryskuje, pięknie wygląda i długo się utrzymuje.

Rekonstrukcja paznokci stóp

Pozostaje pytanie- co począć z oderwaną częścią płytki paznokciowej? Nie jest to bowiem wcale taki rzadki problem- często dzieje się tak na skutek urazu czy choroby. Dzisiaj jednak istnieje rozwiązanie tego problemu- wystarczy zrekonstruować tę brakującą część paznokcia za pomocą płytki żelowej. Wtedy pozbędziemy się dolegliwości bólowych, a paznokieć będzie wyglądał ładnie. Niestety ta technika jest skuteczna tylko wtedy, jeśli jakaś- to zależy od techniki zabiegu- część płytki paznokciowej jest zachowana zdrowa i nieuszkodzona. Sprawdź ofertę rekonstrukcji paznokci stóp na stroniehttp://jadoreinstytut.com/pedicure/

Usuwanie odcisków

Kolejnym problemem, który niestety daje dolegliwości bólowe i ciągnie się bardzo długo są odciski. Powstają one w przeróżnym mechanizmie najczęściej jednak są skutkiem noszenia niewygodnego obuwia albo wysokich obcasów czy stojącej pracy. Jeśli klasyczne metody tj, maści czy kremy nie działają warto udać się do specjalisty, który fachowo dobierze odpowiednią metodę i przy jej pomocy usunie odcisk.