Bezpieczna depilacja woskiem w salonie kosmetycznym

girl-1211436_640

Depilacja woskiem to zdecydowanie jeden z zabiegów, który króluje w branży kosmetycznej. Wiąże się on z dużą oszczędnością czasu i jest o wiele bardziej skuteczny niż tradycyjne metody z wykorzystaniem jednorazowej maszynki do golenia. Jest to rozwiązanie idealne dla zabieganych kobiet, które duża pracują lub mają jeszcze kilka ważnych obowiązków. Warto podkreślić, że depilacja woskiem będzie dobrze wykonana tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Amatorskie metody zazwyczaj zawodzą oczekiwania, a czasem nawet są szkodliwe dla skóry.

Niektóre panie, błędnie uważają, że depilacja woskiem to zabieg mało skomplikowany i z tego względu próbują go wykonywać samodzielnie. Niestety okazuje się, że zakup woskowych nakładek czy samodzielne rozgrzewanie wosku nigdy nie dają zadowalających efektów. Występuje nawet kilka najczęściej popełnianych błędów, które sprawiają, że depilacja jest nieskuteczna, a czasami nawet niebezpieczna.

Często popełnianym błędem jest brak sprawdzenia temperatury wosku na nadgarstku, zanim wosk zostanie nałożony na depilowaną skórę. Jak wiadomo, skóra na nogach, pod pachami czy w miejscach intymnych jest o wiele bardziej wrażliwa niż w okolicach dłoni. Jeśli wosk okaże się być bardzo ciepły dla naszego nadgarstka, mamy pewność, że jeśli nałożyłybyśmy do na depilowaną skórę, mogłoby się to skończyć oparzeniem.

Samodzielna depilacja woskiem wiąże się również z ryzykiem zerwania warstwy naskórka. Przyczynia się do tego zastosowanie nieodpowiedniej ilości wosku. Jeśli nałoży się go zbyt mało, może on nie wychwycić wszystkich włosków i proces będzie trzeba powtarzać. Kilkakrotne nakładanie gorącego wosku może jednak doprowadzić do podrażnienia skóry. Jeśli natomiast naniesiemy na skórę zbyt dużo wosku, podczas zrywania może dojść do wspomnianego wcześniej zerwania naskórka. Prowadzi to do powstania nieestetycznych przebarwień.

Warto też zaznaczyć, że nieumiejętne oderwanie plastra skutkuje powstaniem siniaków i wybroczyn podskórnych. Niedoświadczone kobiety robią przerwy podczas zrywania plastrów bądź nakładają wosk na zgięciach czyli na kolanach i łokciach. Profesjonalna kosmetyczka wie, że w przypadku zgięć na ciele, wosk nakłada się kilkakrotnie, tak aby zawsze pracować w linii prostej.

Depilacja woskiem będzie skuteczna tylko w salonie kosmetycznym. Pamiętajmy, że wizyta u kosmetyczki gwarantuje bezpieczeństwo podczas depilacji oraz dodatkowo wiąże się z odpoczynkiem i chwilą relaksu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.