Bezpieczeństwo lakieru, trwałość żelu

cosmetology-1471345_640

Ośmiogodzinny dzień pracy, obowiązki domowe, wychowywanie dzieci… Trudno jest znaleźć chwilę dla siebie w tym codziennym pędzie. Każda z nas chciałaby przecież ładnie wyglądać, a wizerunku zawsze dopełniają zadbane dłonie i paznokcie. Nie masz czasu na piłowanie i malowanie paznokci co dwa, trzy dni? Nic nie szkodzi! Wpółczesna kosmetologia wychodzi na przeciw zapracowanym i zabieganym kobietom.

Czym jest lakier hybrydowy?

Hybryda to połączenie dwóch znanych w kosmetyce preparatów – klasycznego lakieru do paznokci oraz żelu. Dzięki takiej mieszance paznokcie zyskują piękny połysk, naturalny wygląd oraz trwałość nawet do trzech tygodni. Ponadto usuwanie lakiero-żelu nie wymaga piłowania ani zrywania, dlatego nie niszczy płytki paznokcia. Lakiery hybrydowe, dzięki ich utwardzaniu promieniami UV, są od razu suche, odporne na zarysowania i odpryskiwanie. Pozwalają również na delikatne zdobienia.

Jak wygląda zabieg?

Manicure hybrydowy wykonuje się tak samo, jak klasyczny zabieg malowania paznokci. Najpierw kosmetyczka usuwa skórki i piłuje paznokcie nadając im odpowiedni kształt. Następnie płytkę paznokcia należy odtłuścić, aby lakier utrzymał się jak najdłużej. Później nakładana jest baza, którą utwardza się promieniami UV. W zależności od wybranego koloru maluje się jedną lub dwie warstwy hybrydowego lakieru, również utwardzanego pod lampą. Na koniec kosmetyczka aplikuje warstwę nabłyszczacza, który nadaje paznokciom intensywny połysk. Za jedną z największych zalet manicure hybrydowego, obok trwałości, uważa się jego bezpieczeństwo. Ponieważ lakiero-żel nakładany jest bezpośrednio na płytkę paznokcia, nie niszczy jej. Można więc powtarzać zabieg dowolną ilość razy i zawsze cieszyć się efektownym rezultatem oraz zdrowymi paznokciami.

Koszty zabiegu

Zabieg manicure łączony jest z zabiegami pielęgnacyjnymi dłoni i masażem, dlatego warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, który zapewnia kompleksową obsługę. Manicure hybrydowy kosztuje ok. 60 zł. Dodatkowo przy kolejnym zabiegu malowania, usuwanie starego lakieru wykonuje się zazwyczaj bezpłatnie. Zabieg taki trwa około godziny, a efekt utrzymuje się bardzo długo. Nie musisz martwić się więc o to, że lakier odejdzie na przykład podczas zmywania lub sprzątania. Manicure hybrydowy jest więc świetnym rozwiązaniem dla każdej kobiety!